!!! Kontrola a nábor Affs\SB ZDE !!!

Červen 2013

Pozastávka blogu

25. června 2013 v 13:52
Pozastavuju blog na neurčito. Omluvte mně z Affs a SB. Pak se Vám ozvu.

Kapitola 7.

17. června 2013 v 19:07 | Babu |  Letnička a Jarnička
Tak tady je 7. kapitola nic moc ale aspoň něco :D Pozor je dlouhá tak se nelekněte :D snad se bude líbit :)

KAPITOLA 7.
VYSVĚTLENÍ
Vešly do parku sedly si do kruhu a Jarnička začala: " Takže, asi si kladete otázky, jako kdo jsme, proč známe vaše jména a proč vás sledujeme apod. Takže všechno to začalo, když zlý čaroděj Kurakaj-"
" Počkat Kurakaj?" vybuchla smíchy Arvanee " to je fakt směšné jméno" Jarnička se na ni přísně podívala a Arvanee ztichla.
" Tak dál. Kurakaj napadl naši královnu-"
" To jste s Anglie, že máte královnu?" zeptala se Ettel
" Ne, a kdybyste nás to nechaly domluvit tak byste se nemusely ptát" řekla Letnička a ujala se slova. " Když Kurakaj napadl naši královnu Evérie-
" Čeho?" zeptala se Arvanee, ale Letnička po ní hodila vážný pohled a Arvanee zmlkla. " Evérie je kouzelná země a prosím nech mě to konečně domluvit! Takže čaroděj napadl naši královnu a sebral jí kouzelnou moc" Letnička viděla, že Ettel otevírá pusu a chystá se něco říct a tak jí do toho skočila " dotazy na konci. Poslala nás k vám na planetu Zemi, protože jste jediné, kdo mu může zabránit zničit naši planetu. Zrcadlo nám řeklo, jak se jmenujete a ve kterém městě bydlíte, a proto jsme tu. Tohle pro vás bude trochu šok. Víte, my jsme víly. Já se jmenuji Letnička a jsem víla celého léta a tohle" ukázala na Jarničku " je Jarnička víla celého jara jsme jedny z hlavních víl a vy jste taky víly. Jste nejsilnější víly a jediné kdo může Kurakaje porazit" dopověděla Letnička
" Počkat, počkat tohle musím vstřebat" stoupla si Ettel " chcete tím říct, že jsme víly? A máme porazit čaroděje, kterého nejste schopní porazit ani vy? Víly přece neexistují, jsou jen v pohádkových knížkách jediný, kdo na to může věřit e Arvanee, která to čte pořád."
" Víly existují. A vy dvě jste víly. Musíte nám pomoct, prosím. Bez vás je Evérie ztracená." Řekla smutně Letnička
" Já vám věřím, ale proč jste nás sledovaly i dneska, když jste nás včera našly?" zeptala se Arvanee
" Musely jsme vás sledovat. Chtěly jsme poznat, jak žijete, co děláte, jakou máte moc a chtěly jsme vás bránit" řekla Jarnička
" Počkat my máme i svou vlastní moc?" zeptala se Arvanee
" No ano, vždyť jste víly" Kývla Letnička
" A prosím vás předčím, jste nás bránily?"
" No víte, dostaly jsme zprávu, že zrovna sem míří Kurakaj, ten čaroděj o kterém jsme vám říkaly. Chce vás najít. Buď vás chtěl přetáhnout na svou stranu a to by Evérie neměla vůbec žádnou šanci nebo něco mnohem horšího" řekla Letnička. Ettel a Arvanee polkly a udělalo se jim špatně.
" Jak moc myslíte něco horšího?" zeptala se Ettel, která se jako první vzpamatovala.
" Myslím něco mnohem horšího, strašného" řekla Jarnička
" Myslíte…" Arvanee udělala pohyb, jako kdyby přicházela o krk a Jarnička s Letničkou jen přikývly.
" Takže vy si myslíte, že by nás chtěl i… zabít? Jak se proti němu máme bránit?" zeptala se Ettel
" Už jsme vám to říkaly, jste víly, máte kouzelné schopnosti, které stačí jenom použít" řekla Letnička
" Jak je máme použít, když jsme do nich doteď nevěděly?" chtěla vědět Arvanee
"O tom jsme se někdy něco učily, a jestli si to dobře pamatuju, uvolní se vám kouzelné schopnosti, až je budete nejvíc potřebovat, budete mít velký strach nebo prostě sami přijdou, do té doby můžete používat jednoduché kouzla, aspoň myslím"
" Když jste nám říkaly, že jste nás sledovaly, jaké máme, schopnosti zjistili jste to?" Zeptala se Ettel, která se během rozhovoru, už úplně uklidnila.
" No, ano, ty Ettel máš zřejmě sílu bouřky a když se rozzuříš, uděláš pěknou bouřku. A ty Arvanee" otočila se Letnička k Arvanee " máš sílu hudby. Takže už víte, jakou máte schopnost a stačí ji jen zdokonalovat. Zkuste to. Ettel ty se zkus zamířit na blesk, déšť, hřmění, na svůj hněv, který máš v sobě, to je jedno jen se na to musíš soustředit" poradila Letnička Ettel. Ettel začala myslet na bouřku a na nic jiného se nesoustředila, v ruce se jí objevila blesková koule energie.
" Vidíš, máš velké nadání" pochválila ji Letnička " A teď ty" ukázala na Arvanee
" No víš, já nevím jak na to a tak" snažila se toho vykroutit Arvanee
" No tak zkus to, nevadí, jestli ti to nepůjde" povzbudila ji Letnička. Arvanee zavřela oči. Soustředila se jen na hudbu. Kolem Arvanee se objevilo velké světlé tornádo, které ji obklopovalo. V tornádu se objevovaly noty. Arvanee otevřela oči a všichni na ni jen hleděly.
" Co je? Co se stalo?" zeptala se vyjukaná Arvanee
" Páni na začátečnici fakt dobré" hleděla Jarnička

Venku už se pomalu stmívalo a řekly si, že už půjdou domů a setkají se zítra ráno ve stejném baru na pláži. Zavedou je k sobě a pomůžou jim přepravit věci z Evérie a zcivilizovat dům.

Omluva

16. června 2013 v 20:45 | Babu
Omlouvám se kdyby tu nebyla brzo další kapitola, ale zrovna sem si o víkendu prošla menším peklem a jsem z toho trošku otřesená a je vářně tšžké v tomhle stavu dobře psat( neříkám, že píšu dobře :D) tak mě prosím omluvte a doufám, že to chápeteUsmívající se

Kapitola 6.

13. června 2013 v 14:41 | Babu |  Letnička a Jarnička
Tady je 6. kapitola snad se bude líbit:

KAPITOLA 6.
SLEDOVÁNÍ POKRAČUJE
Druhý den ráno chtěly pokračovat ve sledování, proto se vrátily do baru, kde byly včera. Měly velké štěstí, byly tam. Sedly si ke stolu, kde včera. Zase si objednaly džus a čekaly, co se stane. Asi po 20 ti minutách se pozemské víly vydaly z baru a opět šli po pláži a povídaly si. Asi po půl hodině sledování se najednou něco stalo. Jedna z nich se zastavila a pošeptala jí něco do ucha. Pak se zastavily. Letnička s Jarničkou si jich nevšimly a narazily do nich. Jedna z nich se otočila a začala na Letničku s Jarničkou ječet.
" Co po nás kruci chcete?! Včera a dneska nás pořád sledujete!" ječela na ně. V očích se jí objevily blesky. Letnička se jí hluboce podívala do očí.
" Vidíš to?" zeptala se Jarničky Letnička. Letnička se podívala na nebe. Řítila se k nim velká bouřka.
" Co vidíte?" zeptala se pořád nabručeně víla. Letnička se otočila k rozzuřené víle a řekla " Prosím zkus se uklidnit"
" Já sem naprosto klidná" ječela
" Prosím zkus je poslechnout" otočila se víla ke kamarádce. Víla se uklidnila tak rychle jak vybuchla. Bouřka odezněla
" Takže ona má sílu bouřky?" zeptala se Jarnička
" Vypadá to tak" potvrdila Letnička
" O čem to tu zas mluvíte?" zeptala se už ne tak naštvaně víla.
" Víte, jsme kousek od parku. Pojďte s námi a my vám to vysvětlíme" řekla co nejlépe co uměla Letnička
" Ale jak vám máme věřit? Jste úplně cizí a prostě nám řeknete, pojďte s námi?" vyštěkla úplně stejně jako předtím stejná víla
" Ale no tak Ettel prosím tě zkus jim trošku důvěřovat" řekla ta druhá a otočila se k Letničce a Jarničce.
"Takže ty si Ettel?" otočila se Jarnička k víle, která před chvilkou vybuchla " a ty si Arvanee, že jo?" otočila se zase k druhé víle.
" Jak to víte?" začala zase zuřit Ettel

" Vždyť vám to tu povídáme, pojďte si sednout do parku a my vám všechno vysvětlíme" Ettel se uklidnila a všichni šli do parku.

Kapitola 5.

9. června 2013 v 20:39 | Babu |  Letnička a Jarnička
KAPITOLA 5.
ZÁHADNÉ DÍVKY
Ještě než vyšly z domu, obě si vyčarovaly malé kabelky, v nichž bylo dost peněz. Když konečně vyšly z domu, po pár minutách našly cestičku k pláži a šly se tam podívat. Našly jeden bar, který je tak trochu přitahoval a šly se podívat dovnitř. Sedly si k jednomu stolku a vybíraly si pití. Došla k nim obsluha, a když si objednaly a obsluha jim donesla pití, vešly do baru dvě cizí dívky.
" No, tak co budeme dělat? Musíme je najít co dřív než ten proradný čaroděj- ou!" řekla Letnička. Pocítila zvláštní pocit.
" Co je -au!" Jarnička taky pocítila ten samý zvláštní pocit.
" Ty jsi to taky cítila, že jo?"
" Jo cítila, byl to dost zvláštní pocit jakoby…" Jarnička se ohlédla k neznámým dívkám. Jen při pohledu něco divného cítila. " Myslíš že…"
Letnička se také podívala k záhadným dívkám a přikývla. " Jo myslím, že jsou to ony. Tak to hledání netrvalo tak dlouho." Zasmála se.
" No a co budeme dělat teď? Přece k nim nemůžeme jen tak dojít a říct jim: Ahoj jste Arvanee a Ettel asi jo, víte, jste víly a pokud nezačněte věřit na víly a nepůjdete s námi, než dorazí zlý a proradný čaroděj Kurakaj buď vás zabije, nebo vás přetáhne na stranu zla a naše říše bude buď poražená, nebo zničená. Tak dáme si něco k jídlu?" řekla komicky Jarnička
" To máš asi pravdu" usmála se Letnička " ale co uděláme?" Jarnička se zamyslela. Po pár minutách řekla: " No, můžeme je chvíli sledovat, abychom mohly poznat jejich záliby, způsob života a možná poznáme i sílu. A pamatuješ si tu přednášku, kterou jsme měly jednou? Říkaly nám, že čarodějové na planetě Zemi moc dlouho nevydrží -"
"- protože na Zemi lidé věří na kouzla" doplnila ji Letnička
" Správně," řekla Jarnička a upila si trochu limonády" takže když bychom chtěly, Kurakaj na Zemi nevydřel moc dlouho a neohrožoval Ettel a Arvanee, musíme lidi přesvědčit, aby v nás a mýtické stvoření zase věřily. Na Zemi se dlouho neobjevila žádná magie, a když jo byli to jenom pár lidí, kteří na kouzla věřili " když Jarnička domluvila Arvanee a Ettel zatím dopily svůj drink a chystaly se odejít. Letnička a Jarnička zaplatily drink a tajně se plížily za pozemskými vílami. Ettel a Arvanee vyšly z baru a ocitly se na pláži. Arvanee a Ettel se o něčem bavily a občas uslyšely tiché chichotání, mezitím si Jarnička s Letničkou potichu probíraly svůj plán. Po očku se dívaly na obě víly, když se najednou za zády jedné víly objevily jemné skoro neviditelné noty.
" Hele" řekla Letnička a zaklepala Jarničce na rameno. Jarnička se otočila a podívala se " Vidíš to?" zeptala se Letnička
" Co to je? Vypadá to jako- noty?"
" Jo, jako malé skoro neviditelné noty. Myslíš, že…"
" Jo buď má sílu not, nebo hudby" potvrdila Jarnička.

Po pár hodinách co je sledovaly a na nic nepřišly, se začalo stmívat a řekly si, že už půjdou domů. Doma si vyčarovaly teplý spacák a hned usnuly.

Pardon, že to trvalo tak dlouho, ale mamka měla notebook v Brně a já to tam měla všechno uložené navíc jsem tam chtěla něco dopsat, ale nakonec sem to nechala. Doufám, že se aspoň tročku líbí