!!! Kontrola a nábor Affs\SB ZDE !!!

Duben 2014

Všechno nejlepší LaJ! Jeden rok s tebou!

29. dubna 2014 v 8:00 | Babu |  Letnička a Jarnička
No jo, už je to tak. Dneska je to přesně rok co jsem vydala úvod do příběhu Dobrodružství Letničky a Jarničky Hledání víl :) První kapitolu jsem sice zveřejnila 3. května, ale beru to od úplněho začátku, tudíš od úvodu :) Toto letí co? Měli jsme tu 1 pozastavení příběhu a 1 pozastavení blogu, takže vlastně 2 pozastavení :D
Tímhle článkem chci poděkovat všem kdo si LaJ čte a komu se líbí :) (moc jich zřejmně není co? :D)
Za rok jsem napsala celkem 21 kapitol. No jo moc jich není, ale já se snažím fakt! :D
Takže přeju Letničce, Jarničce a spol. všechno njelepší k narozkám a ať neomrzí :) Tak aspoň malilinko doufám, že se máte snad ještě na co těšit :)
A když bude zájem (což určitě nebude), plánuju už i 2, díl, ale na ten si asi ještě počkáte :D
Tím bys asi skončila, dneska nejsem moc výřečná, přeju celému příběhu hodně štěstí a ať to s ním nejen já, ale i vy chvilku vydržíte :)

Melisa a planeta Mythus kapitola 2 část 2.

26. dubna 2014 v 23:35 | Babu |  Melisa a Planeta Mythus
Tak, tahle kapitola je jen na 2 části, tak doufám, že se bude aspoň malilililililinkato líbit :)
"Běžte před dům a napočítejte do sta a pak se vraťte tam, odkud jste přišli" jednoočky přikývli a vyšli z domu. Táta šel zavřít dveře a já ještě slyšela, jak ti člobrdové počítali. Byli snad zhulení?
"Tak milí Jasone" začala Jenna a vražedně se na něho dívala " i když jsi můj bratr, za tohle tvrdě zaplatíš! Víš, jak nerada tohle dělám. Přesvědčování možná, ale tohle? Prohrabávat si vlasy a být na ně milá, i když bych je nejradši zabila. Máte štěstí, že byli tak děsně natvrdlí. A navíc, muselo vám to tak dlouho trvat?"
"Ehm…" začal Jason "Nebýt tebe, neodešli by" Jenna ho probodla pohledem.
"Radši už pojďte, než se vzpamatují." Jenna šla za taťkou podél chodby. Takhle jsem ho ještě nikdy neviděla. Kolem pasu měl meč a na zádech mu vysel luk a šípy.
"Ten portál je v mém pokoji. Otevřete skříň a můžete se všichni dostat do tábora. VŠICHNI" zdůraznil
"Ale tati-"
"Musíš s něma Lis" přerušil mě
"Ale co ty?"
"Postarám se o to" mrkl na mě. Vrhla jsem se mu do náruče a silně objala.
"Ale co moje oblečení a jiné věci?" došlo mi najednou
"Pošlu ti je" došly jsme do taťkovi ložnice, Jace otevřel skříň a v ní se objevil portál. Portál vypadal jako kulatá mandala s fialovými odstíny.
"Měj se" rozloučil se. Konec dobrý, všechno dobré. Zatím "No jo a co ty tvoje telefonáty? Rok ses mi neozvala" ajaj vzpomněl si.
"Ale víš co? Já už musím" zamluvila jsem to rychle
"Tak pojď" řekla Jenna a přižduchla mě blíž k portálu. "Jelikož jsi začáteční rychle a trochu tě poučím"
"Na to nemáme čas" řekl Jason
"Říkám rychle. Prostě se neboj a skoč. Dopadneš na nohy, je to jako v tobogánu" vysvětlila. Moc jsem jí nevěřila, ale zamávala jsem taťkovi a: "Jupíííí jééééj!" zaječela jsem a skočila. Ještě jsem slyšela, jak se Jenna loučí a skáče, zamnou. Zavřela jsem oči a chvilku jsem nemohla dýchat. Fajn, velkou chvilku. Myslela jsem, že se udusím. Bylo to jak letět ve fialovém tunelu, kde proudily barvy, jenom to létání se nedalo ovládat. Když jsem otevřela oči, ležela jsem obličejem v trávě a slyšela jak se mi Jenna směje.
"To je to tvoje ´dopadneš na nohy´ pěkný nohy no" řekla jsem Jenně, když jsem se pokoušela vstát. Jason mi podal ruku a já se nějakým způsobem na ty hnáty postavila.
"Ve většině případů na nohy dopadneš, ale ty asi ne" hihňala se Jenna
"Pokud ještě neznáš, jak to v mém životě chodí, ráda ti to řeknu. Když jde o většinu případu, já jsem vždycky v té menšině" řekla a jsem a oprášila si rifle od hlíny. Teprve až teďka jsem se rozhlédla kolem sebe. Byla to nádhera. Staré velké stromy a úzké uličky, po kterých chodili lidé. Takové místa jsem vždycky žrala.
"Páni" vydala jsem ze sebe.
"Jo, je to tu nádherné. Nechápu, jak jsme mohli být rok pryč a nepodívat se sem" řekla Jenna. Všimla jsem si, že někteří mají lehce průsvitné křídla, jiní zas měly vysoké hole a ostatní byli prostě stejní jako lidé.
"Proč mají někteří křídla, hole a jiní nemají vůbec nic?" zeptala jsem se
"Bytosti s křídly jsou víly, s holemi jsou různí věštci a čarodějové a jiní jsou polobozi nebo bytosti převlečení za lidi. Naprosto celý antický svět se přestěhoval sem. My jsme polobozi a patříme do tábora" vysvětlovala
"Do jakého tábora?" zajímala jsem se
"Tábora, Krev Bohů" řekl Jason
"Krev Bohů?"
"Jo. Jak už jsem říkala. Celý antický a mýtický svět se přesunul sem. Najdeš tu i ty dobré i ty zlé. Lidi tráví většinu času ve svých útočištích. My patříme do tábora, dryády mají zase svůj les apod. Naštěstí má tábor dobrou ochranu, takže až projdeme támhle tou bránou, nic už nám nebude hrozit"
"Ale jak se ti člobrdové dostali na Zem?"
"Stejně jako my, můžou příšery procházet portály. Příšery vypadají na první pohled stejně jako my. Mají dobrý převlek a normální lidé nezvládnou používat celou kapacitu mozku, proto vidí jen to, co jejich mozek zvládne. Když někdo žije normálním životem a neví, že je polobůh, žije na Zemi normálním životem, bez příšer a dobrodružství. Někteří dávní hrdinové nebo příšery, někdy i dokonce bozi se nedokázali smířit s tím, že se mytologický svět přesunul jinam a tak zůstali na Zemi" vysvětlil Jason
"Tak že ty portály slouží k…"
"Portály jsou, když to tak vezmu, jako letadla. Můžou tě přemístit skoro, kam budeš chtít. Je to, ale především hlavní prostředek jak se dostat na Zem a zase zpátky" řekla Jenna
"Aha, jasně" blížili jsme se k té velké dřevěné bráně "Takže jste si jistí, že až projdeme tou bránou, tak se k nám ty příšery nedostanou?" ujišťovala jsem se. Moje oči mezitím zamířili k velkému nápisu na bráně. Bylo to nějakým divným písmem a jazykem. Zdálo se mi, že se ty písmena začaly pohybovat. "Hele ty písmena se fakt pohybují nebo je to jenom iluze? Anebo mi už ze všeho hrabe?"
"Ty písmena se opravdu pohybují. Máš v hlavě starodávnou řečtinu. Zachvilku to budeš moct přečíst i když jsi dyslektik. Může ti to pomoc ve spoustě věcí. A samozřejmě, že se k nám už nedostanou. Copak jsme ti někdy lhali?" zeptal se Jason
"Když to tak vezmu, tak jo. Nikdy jste mi neřekli o…tomhle" řekla jsem a rozhodila rukama

"Nechme to už být. Prostě už pojď" řekla Jenna a popostrčila mě k bráně, abych vešla.

21. kapitola

24. dubna 2014 v 15:57 | Babu |  Letnička a Jarnička
Zas po dlouhé době...Taková krátka a nic moc...
KAPITOLA 21.
KLUCI
Letnička s Jarničkou stály v koutku pláže, kde nikdo nebyl, a čekaly, až přijedou kluci, které poslala královna.
"Už se nemůžu dočkat, až přijede!" vískala Jarnička
"Vždyť jsi ho neviděla jenom pár dnů" namítla Letnička
"No a? Ty se určitě taky nemůžeš dočkat"
"To je pravda, ale já to nedávám tak najevo" stála si za svým Letnička
"No jo, promiň, já zapomněla. Jsi jako zamčená skříňka, od které nemá nikdo klíč krom tebe a občas tvých nejbližších"
"Přesně tak!" potvrdila. Před nimi se zjevil z ničeho nic portál, kterým přiletěly i dívky. Světle žlutý portál se stále zvětšoval a přitom foukal silný vítr, který vílám čechral vlasy do obličeje. Asi po minutě portál utichl a před nimi se objevili dva kluci. Jeden byl hnědovlasý skoro stejně jako Jarnička, byl vysoký skoro 180 centimetrů a oči měl stejně hnědé jako vlasy. Druhý měl slámově žluté vlasy, podobně jako Letnička, měřil stejně jako ten předchozí a oči měl modré jako oceán. Holky k nim přiběhly, div je neporazili.
"Chyběli jste nám" řekla Letnička
"Ale to vy nám taky. Viď Dave" řekl jeden
"No jasně" souhlasil Dave "Tyhle dvě chybí snad každému. Všichni se po vás v Evérii ptají" zazubil se
"No jo! Královna vám vzkazuje-" začal
"My víme. Vezměte holky a okamžitě se vraťte! Bla, bla, bla. Mluvily jsme s ní"
"Ne tak docela. Asi jste ji obměkčily. Dává vám týden. Máte ty pozemské víly aspoň trochu naučit kouzlům a neplést se čarodějům do cesty. Jen kdyby to bylo nesmírně nutné, je když tak oslabit na minimum"
"Páni, to se překonala" neodpustila si poznámku Jarnička "Jak si kruci může myslet, že za týden ty dvě naučíme nějaké kouzla?! Vždyť se teprve učí zvednout polštář!"
"Tak to je slabota" řekne ten kluk
"Já vím Miku"
"Hele, vždyť jim to pomalu jde" zaprotestovala Letnička "Navíc si představ, jak to pro ně může být složité. Celý svůj život o žádných schopnostech nevěděly"
"Právě že pomalu. Jo já vím, ale stejně máme jenom týden na to, abychom je něco naučili. To prostě nestačí" řekne Jarnička
"Ty jsi někdy poslechla rozkaz královny?" zeptá se jí Letnička
"Občas musím"
"Já myslím většinou"
"Ne" řekne Jarnička
"Tak vidíš" povzbudí ji "Proč bychom ji měly poslechnout teď? Zůstaneme tu tak dlouho, jak bude potřeba"
"Kdo jsi a co jsi udělal se starou Letničkou?" podezírá ji
"Nic, jen mě to občas štve. Navíc, pravidla jsou od toho, aby se porušovala. No ne?"
"Letni, teď mě děsíš" řekne Jarnička a kluci se začnou smát. Letnička s Jarničkou se neudrží a začnou se smát taky. Asi po dvou minutách smíchu Jarnička prohlásí: "Konec smíchu lidi. Co kdybychom zašli k nám? Máme tam nějaké džusy a tak"
"Tak pojďte. Všechno nám, ať je to kdekoliv, řeknete" řekl Mike
"Není to zas tak daleko. Navíc není skoro co vyprávět" mrkne na něho Letnička a všichni se vydávají k nim domů.


Nový dess od Ajuskhy :)

22. dubna 2014 v 16:38 | Babu
Někteří si už mohli vžimnout, že mám nový dess. Je od Ajuskhy Moc se mi líbí :) Je takový jarní :D :) :3

Veselé Velikonoce!

21. dubna 2014 v 17:49 | Babu
Ahojky! :) Přeju Vám, i když už asi pozdě (celá já :D), veselé Velikonoce! My je sice neslavíme, páč k takovému strašidlu jako jsem já by stejně nikdo nepřišel a jenom 4 osůbky ze školy ví, kde bydlím, muhehe XD, vlastně, my Velikonoce nikdy neslavily, ale to je fuk :D. Stručnš a jednoduše: Přeju Vám veselé Velikonoce (i když pozdě) a užijte si je :)
Nápis na obrázku je sice v jiném jazyce, ale snad jste všichni pochopili co je tam napsané :D

Darcy

21. dubna 2014 v 9:52
Darcy jako anděl

Winx club movie 3.

17. dubna 2014 v 22:07 | Babu
Jak už plno z vás ví, bude 3. film Winx.
Moje reakce, když jsem viděla pár obrázků a video: Oh no CGI...Dafak? What?
3. film by se měl jmenovat česky: Winx club a mystery nebo monstra z propastí (pardon, nejsem moc velký angličtinář :D)
Tady je takové menší shrnutí:
Trix chtějí sedět na císařově trůnu a potvrdit svou velkou sílu. Náhodně tím, ale vyvolají Politeu. Zlá víla je, ale stále prokletá a je ochotná udělat smlouvu se třemi čarodějnicemi. Říká jim, že pro aktivaci trůnu musí zachránit Tritannuse z Oblivionu, ale předtím je potřeba síla krále, Trix si myslí že je to právě Sky, král Eraklyonu a především snoubenec Bloom! Trix se objeví v Gardénii, kde Bloom nemůže nic dělat, takže Trix unedou Skye a vrátí se do nekonečného oceánu. Tři čarodějnice přesvědčí Tritannuse, aby se stal jejich spojencem a opět s cílem získat mocnou perlu Propasti. Winx se připojí k Bloom a společně se rozhodnou zachránit Skye. Podaří se jim přežít strašlivé vězení dimenze v zapomenuté dimenzi a potom porazit Tritannuse a jeho spojence v Korálové bariéře, bojují nejen pro záchranu Skye, ale i pro zbytek celého nekonečného oceánu?

Tak, nevím jestli ty názvy apod. mám přeložené správně, ale tak víceméně snad jo :D Snad to dává alespoň trochu smysl :D. Teď k obrázkům a videu:
Pár obrázků :To jsou obrázky a teď video:

A teď vyjádření:
Sakra co to je?! :D Vždyď to vypadá jako PC hra!! No to to... :D
Proč jsou zase v Nekonečném oceáně?! Svět se zbláznil! Lidi, no ta, vzpamatujte se! :D
Ok konec nebo bych se ještě rozepsala a to by jste nechtěli :D
Loučí se s vámi Babu :)


Tecna Enchantix

17. dubna 2014 v 9:50 | Babu

Melisa a planeta Mytus 2. kapitola část 1

13. dubna 2014 v 14:54 | Babu |  Melisa a Planeta Mythus
No comment....

Kapitola 2.
" A hele, to je ten člobrda ze snu!" řekla jsem a ukázala na něho prstem. Asi jsem to neměla dělat no…Možná slyšel: Na nikoho se nikdy neukazuje prstem! No ať slyšel co slyšel, rozrušilo ho to a…Jak bych to řekla? Už vím! Vrhl se na mě. Zřejmě to měl ten člobrda s jedním okem (asi bylo těžké mu sehnat brýle) pomotané. Chudák. Ten jednookou se nejdřív vrhl na mě, už jsem si zakrývala hlavu, když si to najednou rozmyslel a vrhl se na Jasona. Ten vytáhl něco co bylo podobné meči. Nějak ho škrábl? Nebo mu něco ufikl? Těžko říct, ale ten člobrda se povalil na zem a málem Jasona zalehl. A další mizerná zpráva. Ve dveřích se objevil další jednooký člobrda.
"Kolik jich tu proboha je?" zeptám se Jenny
"Nevím, ale může jich tu být hodně" řekne a opře se zády o futra dveří a přihlíží jak její bratr zápasí s další příšerou.
"Nechceš mu jít třeba pomoct?" zeptala jsem se
"Ne. Nesnáší, když se mu do toho pletu, navíc to zvládne sám, kdyby chtěl pomoct, tak zavolá. Podívej jak mu to jde"
" Jde? Vždyť leží na zemi a ten jednooký člobrda si na něm chystá ustlat" řekla jsem
" Tak 1) je to kyklop a 2) děláš z toho hrozné drama" řekla Jenna jakoby tohle zažívala každý den. I když podle toho co jsem za těch pár hodin zjistila bych se ani nedivila kdyby jo. Na Jasona se teď vrhli ty dva…nó…sakra, to jméno mi pořád neleze do hlavy. No jó. Kyklopové. Ano, přesně ti.
"Jenno?" zeptal se trochu přidušeně Jace
"Jo?"
"Nechceš mi jít trošku pomoct?"
"Ani né. Tady se mi docela líbí" řekla mu s úsměvem na tváři.
"Ta mi pojď pomoc!"
"Dobře, dobře,dobře. Hlavně se nerozčiluj" Jenna došla k mému tátovi, který se snažil nějakým způsobem pomoc Jasonovi. " Nemáš nějaké zbraně?"
"Co si o mě myslíš?" Jenna se na něho vyčítavě podívala se zvednutým obočím. Tohle uměla vždycky? "Třetí šuplík nalevo" řekl taťka.
"Cože? Ty máš?" začala jsem koktat "Cože? On má? Ale víte co? To je jedno" nechala jsem to být.Vyhýbala jsem se létajícím židlím a křičela "Ááááá!" Pak jsem se zavřela do pokoje a zamkla se. Slyšela jsem jenom rány. Srdce mi začalo hlasitě tlučet a já hlasitě oddechovala. No jo strach se asi dostavil. Když jsem tam tak stála s Jennou a smáli se, nebála jsem se, ale teď.
"Musíme se dostat pryč!" slyšela jsem ječet Jennu.
"Můžete použít můj portál" řekl taťka. Jaký zas portál?
"Ty máš portál?" zeptala se Jenna
"No samozřejmě. Jak bych se k vám asi dostával? Je u mě ve skříni." To vysvětluje, proč pořád nosí skoro jedno a to samé oblečení.
"Jdu najít Lisu" řekla Jenna
"Ne!" zarazil ji Jace. "Já ji najdu. Ty je zadrž"
"Víš, že to dělám nerada" zaprotestovala
"Prostě to udělej" řekl jí Jace. Jason se, podle toho co jsem slyšela, díval do všech pokoji až na můj. Inteligence. Když ho to trklo, zaklepal na moje dveře.
"Lis?" neodpovídala jsem a pořád byla přitisknutá zádama ke dveřím. "Lis, já vím, že si tam, otevři"
"Z čeho jsi usoudil, že tu jsem" pípla jsem.
"Protože jsem prohledal všechny pokoje. A bylo to obtížné. Musíme do bezpečí" naléhal Jace. Chystala jsem se něco říct, ale ozvala se rána a já sklouzla na zem a zakryla jsem si hlavu. Reflex. "Musíme jít" říkal pořád Jason
"Já nikam nejdu. Jsem tu spokojená a rozhodě tu nenechám tátu samotného." Promluvila jsem konečně
"Meliso zvedni ten svůj zadek a otevři!"
"Ne. A když na mě budeš řvát nepomůže to"
"Fajn, klidně si tu zůstaň, ale až tě zabijou, tak mě nechoď strašit, že jsem tě nevaroval. Nechat tě tu klidně můžu. Ale varování: Asi za dvě minuty, až já s Jennou odejdeme, ty dveře příšery stejně rozrazí. Takže, buď půjdeš s náma a zachráníš se nebo si tu můžeš spokojeně umřít"
"Sám víš, že byste beze mě nešli" namítla jsem
"Tím si nemůžeš být nikdy jistá. Co víš, kdy Jenně zase hrábne v bedně a nechá tě tu"
"To je fakt" zasmála jsem se
"Tak už pojď. Otevři ty dveře než Jenně fakticky hrábne" tak jo, přesvědčil mě. Otevřela jsem dveře a usmála se. V domě to vypadalo jako po výbuchu. V obýváku Jenna dělala nějaké grimasy a jednookoušové na ni civěli jak pominutí.
"No konečně jste tady" řekla Jenna a začala si znovu kroutit vlasy.
"Co dělá? To už jí hráblo v bedně?" zeptala jsem se šeptem Jasona.
"Ne, vysvětlí ti to pozdějc" jasně, další tajemství. Došli jsme blíž k Jenně a ty potvory si nás ani nevšimli jenom na ni takž zamilovaně čučeli.

"Ále ty lichotníku"řekla Jenna No nikdy bych nevěřila, že ji uslyším tohle říkat. "Moc vám děkuji. A teď, mohli by jste pro mě něco udělat?" všichni kývli "Běžte před dům a napočítejte do sta a pak se vraťte tam odkud jste přišli"

Layla

11. dubna 2014 v 9:49 | Babu |  Obrázky, Animace


Rání-Šmoulinka tužkou+ rada od vás :)

6. dubna 2014 v 20:58 | Babu
Ahojky :) Asi v rosinci jsem si vytáhla knížku Vílí prach a zázračné vejce. Je to něco jako pokračování Zvonilky. Našla jsem tam obrázek, a tak sem si řekla, že se ho pokusím namalovat. Měla jsem jenom hlavu, ale nedávno jsem si sedla a rozhodla se to domalovat a tohle z toho vzniklo, mám to zarím jenom tužkou:Tohle je obrázek, podle kterého jsem to malovala. Hupsik, asi jsem s tím pohnula, když jsem to skenovala XD


Já vím, moc se to tomu nepodobá, ale to je asi poprvé co mi to nevadí :D Ta Levá ruka je trochu pokroucená a ta pravá je trochu malá no XD
Ta postava se jmenuje Rání a když se na to tak dívám docela mi to připomíná Šmoulinku :D
Musím uznat, že se mi to malilililililililililililinko povedlo, ale fakt jen malinko!
Teď potřebuju poradit, protože na vás já dám :)
1) mám to vybarvit tak, jak je to v originálu?
2) mám to vybarvit na Šmoulinku?
3) nebo to mám radši nechat tak, protože bych tozkazila ještě víc než už to je a vybarvením se včechno zkazí?
Pište do komentářů :)

Believix

4. dubna 2014 v 10:00 | Babu |  Obrázky, Animace
Roxy

4. dubna 2014 v 9:50 | Babu
Ten ke, ale prohnaný co? .D

Sirenix

2. dubna 2014 v 10:00 | Babu |  Obrázky, Animace
Pár obrázku jste už viděli :-) oaierhgapeirhgoinvirhgoagjoaibhjoítuháswighlaorázgqohgptíčrebvAPIRHGOWRIGHEIOHGighithgtibnaeirh§wpg§PGOJŘHIAENRL
AIGHOAHGIjbisuhvbouiřhoikfnslpizjihapir