!!! Kontrola a nábor Affs\SB ZDE !!!

Únor 2015

OMG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

20. února 2015 v 21:32 | Babu
JE MI UPLNĚ JEDNO JESTLI SI TO NIKDO NEPŘEČTE NEBO PŘEČTE A NEOKOMENTUJE NEBO PŘEČTE A OKOMENTUJE (OKEJ TOHLE NENÍ JEDNO NIKOMU, ALE...) PROSTĚ SE POTŘEBUJU VYJEČET A MAMKA UŽ RADŠI ODEŠLA BAY TO NEMUSELA POSLOUCHAT A ZIKI TAKY XDDDD TAKŽE:

LINDSEY STIRLING BUDE 6.7. 2015 V BRATISLAVĚ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


CHÁPETE TO??? V BRATISLAVĚ!!!!!! DVĚ HODINY ODE MĚ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A MAMKA MI UŽ ŘEKLA (ASI PROTO ABYCH PŘESTALA JEČET) ŽE MĚ TAM VEZME, KDYŽ BUDE DOBRÉ VÝZO!!!! COŽ MUSÍ!!!!! :333333333333333333333333333 ALE LINDSEY!!!!! V BRATISLAVĚ!!!!!!!!! LETOŠNÍ ROK JE ZATÍM ÚPE NEJVÍC!!!!!! :333333333 BOHOVÉ OLYMPU VYJDOU UŽ ZA NECELÝ MĚSÍC! OZNÁMILI, ŽE THE LIBRARIANS BUDE MĚT 2. SERIII :333333 A TEĎ LINDSEY V BRATISLAVĚ !!!!! :3333333 JÁ SE DNESKA VEČER VENKU MAMCE ROZPLÝVALA JAK BY BYLO SUPER KDYBY TU BYLA A PAK SEDNU K FACEBOOKU A ZJISTÍM ŽE TU BUDE!!!!!! :33333333
jasně prej to eště nepotvrdila uplně stoprocentně, ale UŽ SE PRODÁVAJÍ LÍSTKY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :33333333333333333333333 TO JE UPE MEGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A NAVÍC TO TROCHU VYPADÁ ŽE TU DOBU MÁME BYT FAKT V BRATISLAVĚ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :333333333333333333333333333333333333333333333333333333333 TO JE PROSTĚ BOŽÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :33333333333333333333333333333333333333333333333333

tak jo, už to asi stačí :DDD ale prostě uplně nejvícs šťastná!!!! pardon za chyby fakt nevim co píšu :DDDD snad mě nekdo pochopí....:DD Okej a teď du řvát na obrazovku: " David Tennant!!!!" :33 :DD

Škola pro bytosti dobra a zla- 4. kapitola

18. února 2015 v 21:42 | Babu |  Škola pro bytosti dobra a zla
To sem prostě divná, když nechcu nový mobil, ale kdyžtak jenom novou baterku do ňho??!!! -.-

Ty články o tom kdo má co na sobě mě zas přestaly bavit, ale aspoň sem dodělala Stellu, což je fajn, možná se k tomu někdy vrátím.
Sem nemocná!!! už od neděle, vlastně od večeru soboty -.- takže se pokusím zas něco sepsat ;) ale mamča si zitra zas vezme do práce notebook takže nevim kdy něco zas přidám :(
Šmarjáááá já se doma tak nudím -.- Ale aspoň stihnu dočíst Školu dobra a zla (jak podobné) , kterou mám mít do referátu už minulí týden xD
Už jste viděli Promo k 7. serii Winx? Když to někdy stihnu tak napíšu pocity ;)
Tak už du, mějte se! Ciao!
Kapitola 4
Město bylo docela útulné. Malé krámky se zbožím všeho druhu, menší bary a docela luxusní kavárny a to kino…no, řekněme, že tam budu asi chodit často.
"Tak, kam půjdem?" zeptala jsem se
"Tam" ukázala Izzy na jednu kavárnu "Mají tam dobrou horkou čokoládu a dobrou cenu"
"Já mám radši kafe" neodpustila jsem si poznámku. Vešly jsme dovnitř a objednaly si. Isabela si dala tu svou horkou čokoládu a já dobré nefalšované cappuccino.
"Tak" začala Izzy "Řekni mi něco o sobě"
"Tady je to už jak u psychopata"
"Buď to, nebo na sebe budeme jenom tak zírat"
"Hm…Tak jo. Jmenuju se Sára. Ještě něco chceš vědět?"
"Možná to bude zvláštní, ale všechno co jsi mi teď pověděla, jsem věděla" namítla Izzy
"Chtěla jsi o mně něco vědět, tak si nestěžuj" prohlásila jsem.
"Fajn, budu se ptát. Je to lepší?"
"Když myslíš"
"Bytost, o kterou se zajímáš nebo tě fascinuje" řekla Izzy svou první otázku
"Co je tohle za otázku?" namítla jsem "V čem ti to pomůže mě poznat?"
"Otázky kladu já, tak se mi do toho prosím nepleť"
"No dobře. Asi upíři a trochu vlkodlaci, ale spíš ten upír. Tebe?" ó bože, tohle bylo jak v mateřské školce. Já mám doma psa, ty? Mám doma krásné tričko s andělem, máš ho taky? Na zahradě mi čůrá jednorožec co tobě?
"Padlí andělé" řekla Isabela
"Padlí andělé? Ty snad blouzníš. V čem jsou zajímaví? Šak jsou to jenom andělé, kteří přešli na zlou stranu nebo jejich rodiče a oni je chcou následovat. Na tom není nic zvláštního."
"A v čem jsou zajímaví ti tvojí upíři a vlkodlaci?" Zeptala se
"Upíři jsou náhodou zajímaví hodně. Představ si, že máš touhu po krvi nebo někoho vysát. To už je dost fascinující"
"To teda není. Je to zlé" ona to prostě nechápe…
"No jasně, že je to zlé" řekla jsem a dopila svoje cappuccino. "Jsou to zlé bytosti. Ty se snad nechceš s nějakou zlou bytostí někdy potkat?"
"Zlou bytost mám u sebe v pokoji a to mi stačí" řekla. Pořád jsem pro ni zlá. Super.
"Stejně se dřív nebo pozdějc ze zlou bytostí setkat musíš. Budem s ní soupeřit. Vzpomínáš? Což mi připomíná. Kdy nám přidělí toho pomocníka?"
"Říkali nám to před dvěma hodinami. Když jsme měly tu přednášku. Copak ty jsi vůbec neposlouchala?"
"Ne" řekla jsem stručně
"Že mě to nepřekvapuje" zavrtěla hlavou Izzy "A co tvoje rodina?"
"Nic zvláštního. Mamka je čarodějka mysli a pracuje v redakci a brácha je o tři roky výš" řekla jsem. Viděla jsem, že se Izzy chce zeptat na jistou a otravnou věc. "Tátu jsem nikdy nepoznala. Mamka říká, že od nás odešel, když jsem se narodila. Jestli se chceš zeptat na tohle"
"Ou…to jsem nevěděla, promiň" Izzy se na chvilku odmlčela "Ale jak jsi věděla, že se chci zeptat zrovna na tohle?"
"Chtělas něco říct, navíc na tohle se ptá snad každý. Je to otravné. Člověk se jenom nezmíní o jednom ze dvou rodiičů a ostatní se na něho hned ptají. Po tátovi jsem nikdy netoužila, takže je to v poho. Kdybych ho někdy potkala, asi bych ho zabila za to, že opustil mámu. Hajzl jeden"
"Sáro!" okřikla mně Izzy
"Co? Šak tu stejně skoro nikdo není"
"Ale takhle bys mluvit neměla. Stejně" došel k nám číšník a zaplatily jsme. CO jiného bychom asi mohli udělat ne? Vyšli jsme normálně ven a chystaly se zpátky vrátit do školy. Jenže…proti nám šla nějaká banda děcek. Normálně by si nás nevšimli, ale mě nejde přehlédnout. No, vlastně nás. Vypadá to docela zvláštně, když jde holka celá v černém vedle holky v modrém a s láskyplnou tváří. Ten jeden kluk se prostě musel zastavit a prohodit fakt hodně blbou poznámku.
"Ale, ale, ale, zlá se baví s hodnou? Tohle bys neměla dělat" řekl a koukl na mě "Dám ti nabídku. Co kdyby ses připojila k nám? Ta modrá ti za to nestojí. Navíc bys mohla, shodnět"
"Jsi snad moje máma, že mi říkáš, s kým se mám a nemám bavit? Já si myslím, že ne" vyjela jsem na něho "Taky ti dám nabídku. Neser se mi do mého života, když o mně nic nevíš. Jó jenom tak mimochodem. Já jsem ta hodná" řekla jsem mu a hodila po něm úsměv. Dloubla jsem Izzy, abychom už šli. Obě jsme se otočili a šli dál svou cestou. Po chvilce Izzy promluvila: "Nemusela jsi po něm tak…"
"Tak co? Je to kretén, který si o sobě myslí, že je frajer. Navíc jsem se tě zastala"
"Jenže zlí už jsou takoví. Nepotřebovala jsem, aby ses mě zastala"
"Já jsem taky víceméně zlá" namítla jsem
"Jenže ty jsi zlá zvenku. Zevnitř jsi určitě moc milá. Zlé bytosti jsou prohnilé skrz na skrz a nic je nezmění"
"Když myslíš" zbytek cesty až ke škole jsme nepromluvily.

Stella Mythix

17. února 2015 v 23:16 | Babu |  Stella
Její vlasy jsou tentokrát rospuštěné. Má světle oranžové šaty s dvěmi žlutými květy po stranách a boty jsou stejné barvy. Křídla jsou o trochu větší v barvách oranžové, fialové a růžové se třpytkami.


Stella Bloomix

17. února 2015 v 23:06 | Babu |  Stella
Vlasy má v sulíku na boku na pravé straně, má oranžovou čelenku s modrým drahokamem na čele,červeno- fialovou kombinézu, přes kterou má oranžovou sukni s modrým kamenem a vršek. Boty má nízké, zlaté na podpatku. Křídla se trochu podobají její m z Enchantix.


Stella Sirenix

17. února 2015 v 22:52 | Babu |  Stella
Stella má v Sirenix úzký orandžový top na jednoramínko pokrytý šupinamy, průsvitnou sukní přes oranžové legíny s fialovým křížovaným vzorem stejným jako její kotníkové boty na podpatku. Vlasy má v culíku, který jí drží tři hvězdy. Má fialovou stuhu ovázané kolem skoro celé levé ruky. Křídla má trochu větší než v Harmonix, od středu fialové, modré a orandžové.

Stella Harmonix

17. února 2015 v 22:43 | Babu |  Stella
Stellin Harmonix se skládá z krátkého, úzkého topu se s krátkou sukní světle žluté, orandžové a růžové barvy. Vlasy má delší s čelenkou a jsou v culíku s růžovou gumičkou. Za sukní se objevuje dlouhý závoj, který končí až u světle žlutých bot podobně jako v Enchantix má orandžové a fialové stuhy omotané kolem noh. Její křídla jsou menší než v Believix, mají orandžovou a v horní části růžovou barvu.


Stella Lovix

17. února 2015 v 22:25 | Babu |  Recenze
Stella má v Lovix růžové šaty, kolem nich orandžový pás, tílko krátké rukavice, podkolenky a boty, na nich je namotaná bílá kožešina. Křídla má skoro průsvitné, orandžovo-růžové se šperky v rozích.


Stella Sophix

17. února 2015 v 18:01 | Babu |  Stella
Stellin Sophix se skládá z horní zelené a dolní orandživé sukně a orandžového tílka. Má růžové volánkové rukavice a žluté boty s květinami, které se jí táhnou až ke kolenům. Vlasy má stejné jako v Believix a její křídla jsou žlutá a růžová.


Stella Believix

17. února 2015 v 17:52 | Babu |  Stella
Stella má v Believix má hodně podobné copánky, jaké měla v Enchantix, které jí drží sponky ve tvaru červených hvězd. Má pár broskvových rukavic. Vrchní triko má orandžové s fialovým tílkem podtím, má orandžovou sukni s růžovými volánky a fialovou mašlí. Boty má nad kotníky na podpatku a mají fialovou barvu s orandžovými podkolenky. Křídla jsou o trochu větši než v Enchantix, jsou jasně oranždové až do žluta a do fialova. Jejich vnitří stranu zdobí zlaté hvězdy.


Místo pro princeznu! | Deníky princezny

17. února 2015 v 17:29 | Babu |  Knížky

Autor: Meg Cabotová
Název: Místo pro princeznu!
Serie: Deníky princezny, 2. díl
Počet stránek: 176
Patnáctiletá Mia Thermopolisová, hrdinka Princezniných deníků, si pomalu zvyká na skutečnost, že v jejích žilách koluje modrá krev a že by se jednou měla ujmout vlády v knížectví Genovia. Na svou budoucí roli se připravuje pod vedením svérázné Grandmere.
Ve druhém díle je podle mě trošku míň Miin trapasů, pomalu si zvyká, i když jí její babička dělá peklo. Pak je tu svatba její mámy a jejího učitele a zjistí, že její máma čeká mimčo!!
Je to opět napsané jednoduše, vtipně, nic velkého od toho nečekejte, prostě milá oddechovka, ale hodně mě překvapila ta svatba...to bylo fakt něco.
Ani k tomuhle nic moc nemám, prostě oddechová knížka a jestli se vám líbil i první díl, tak bude i tento :)

Princezniny deníky

17. února 2015 v 17:25 | Babu |  Knížky

Název: Princezniny deníky
Autor: Meg Cabotová
Počet stránek: 232
Serie: Princezniny deníky, 1. díl
Mia Thermopolisová je normální
americká čtrnáctiletá dívka. Má stejné starosti jako ostatní děvčata v jejím věku - propadá z matiky, její matka chodí s jejím učitelem, je nešťastně zamilovaná, a pořád jí ne a ne narůst prsa. Jako by toho už tak nebylo dost, dozvídá se najednou zničehonic, že je princezna a dědička trůnu malého evropského knížectví. A teď jí teprve začínají problémy. Jak má tuto skutečnost utajit před svými kamarádkami, když jí do školy vozí limuzínou osobní ochranka a po vyučování musí brát hodiny princeznování u panovačné Grandmére? Proč nemůže být prostě zase jenom obyčejná Mia? K překvapení všech - a nejvíce jí samé - se ale ukáže, že Mia je pro roli princezny jako stvořená

Mia je obyčejná holka, má stejné starosti, má kámošku, je zamilovaná do populárního kluka, propadá z matiky a její mamka chodí s jejím učitelem matiky. Jo a ještě se dozví, že je nástupnice trůnu jednoho malého městečka v Evropě.

Asi všichni znají film s Anne Hatway: Deník princezny. Tenhle film je podle předlohy: Princezniny deníky. Knížka je jiná. Hodně. ALe tak nejak dobře, hezky, nijak mi to nevadí, spíš sem to asi ocenila. Podle mě by v tom filmu mohli nechat otce a nehorázně příšernou babičkou Grandmere. Ale nerecenzuju film, ale knížku. /plně první co musíte udělat než otevřete knížku je: NESROVNÁVEJ TE S FILMEM! Vyplatí se to.

Knížka byla napsaná v jiném stylu, než jsem byla zvyklá. Je napsaná jako deník, do kterého si Mia píše. Ale v ničem to nevadí!
Je to slíš oddychová knížka, u které se zasmějete nad tím, jak to Mia zvládá nebo nezvládá. Jak si zvyká na to, že má být princezna, snaží se to ututlat před spolužáky, ale pak ji Grandmere práskne novinářům a hned to ví celá škola. WOW!
Mii si hned potom všimne kluk, do kterého je zamilovaná už hrozně dlouho zamilovaná. Problém? Jo a veliký!
U téhle knížky se docela odreagujete, je to příjemná změna, třeba, když čtu dlouho fantasy. Rychle se čte, není tam ani moc textu...Takže třeba knížka na léto :)

Rohy Faunů | Rafaelova škola

17. února 2015 v 17:23 | Babu |  Knížky

Název: Rohy Faunů
Autor: Renata Štulcová

Serie: Rafaelova škola, 3. díl
Počet stran: 408
Faunka Marina vstupuje do třetího ročníku Rafaelovy školy v Lesním sídle krále Pana. Učí se žít v lese, starat se o královy zvířecí mazlíčky a meditovat s Lunou, když jí nastanou starosti. Její maminka se začne chovat velmi podivně. Na každý víkend zmizí a svou lásku nevěnuje ani Marině ani jejímu otci, ale Marininu štěněti Čertovi.
Stejně podivně se začnou chovat i Marinini spolužáci. Marina se trápí, chtěla by všem pomoct, ale jak vypátrá, kdo tohle všechno způsobil? Přitom je už druhým rokem zamilovaná do hráče školního florbalového družstva se zvláštním jménem Plantefolie. Jak dopadne jejich první rande? Je Plantefolie Marinina životní láska?

Třetí rok Mariny na Rafaelově škole, kde se promění ve fauna. Stále se řeší, kdo chce Marinu zabít, kam se poděla její sestra a ještě k tomu se její máma začala chovat velmi podivně...

Upřímně do téhle knížky se mi vůbec nechtělo..Několikrát jsem ji odkládala a říkala: "Ne teď ne. Mají ju tu teď, budou ji mít i za týden, pak si ji pučím" atd... A pak jsem si ji konečně pujčila a musela jsem se nutit, abych každý den přečetla 50 stránek, abych to vůbec přečetla...Plno lidí tuhle serii hodně chválí, jak je to bezva knížka, jak se rychle čte atd..no mě to tak nepříjde.
Nejde o to jak je tlustá, ale ten děj mě víceméně vůbec ani nepohltil.
Možná mi vadil styl autorčina psaní, myslím, že by bylo mnohem rozumější to psát z Marinina pohledu, ale jak to tak to je...

Pak to byla sama Marina, z jedné časti se docela chovala jak 14ti letá holka, která si barví vlasy, aby si jí všiml kluk, ale o stránku později jak malé děcko, které brečí kvůli tomu, že si jí maminka nevšíma. Tohle byla jedna z věci, která mě vážně hodně štvala. Autorka je učitelka, tak jsem si myslela, že tu školu bude mít hodně zažitou, ale některé ty rádoby vtipy...bohužel.

Asi jsem na tuhle knížku už moc stará nebo nevím, není to můj šálek kávy...Ale další díly si asi přečtu, teda až vyjdou. Má se tam ukázat ten její lev a navíc mě zajímá, kdo ji chce zabít a taky ta kletba.
Tákže, knížka je zajímavá, o tom žádná, ale že by mě nějak dostala...to fakt ne. Zkuste to, nic za to nedáte, aspoň první díl :)

Setkání s duchem | Mezi nebem a zemí

14. února 2015 v 10:30 | Babu |  Knížky
Setkání s duchemNázev: Mezi nebem a zemí: Setkání s duchem
Autor:
Počet stránek: 216
Serie: Mezi nebem a zemí, díl 1.
Královna školy a hvězda místních roztleskávaček Alona Dareová je předurčena pro skvělou budoucnost. Její život však končí nečekaně pod koly autobusu. Všichni si myslí, že je navždy pryč, ale… Alona zůstala ve světě živých jako duch. Pouze jediný člověk ji může vnímat - spolužák a totální lúzr Will. Podaří se jim překonat vzájemnou nechuť a pomoct jeden druhému? Proč Alona neodešla skrze jasné světlo do onoho světa?
Představte si, že se jdete ulít ze školy, nepodíváte se přes cestu a srazí vás autobus. ale místo toho, aby jste se dostali do nebe, kde by jste pili mojito, nakupovali značkové boty a opalovali se bez opalovacího krému, takhle si nebe představuje Alona Dareová, skončíte zpátky na Zemi jako duch s příšerným tričkem na kterém je značka od pneumatiky a s příšernýma šortkama a vidí vás jenom lúzr Will, který má schopnost mluvit s duchy. A taky si představte, že kolem sebe vidíte každý den několik desítek duchu, snažíte se je ignorovat, ale oni do vás furt hučí a hučí a hučí a ktomu se ještě přidá ta nejvíc nejnesnesitelnější holka na škole.
Celá knížka se mi docela hodně líbila. Je to taková lehká oddechovka, třeba na léto, kdy jsem to četla aj já. Knížka je napsaná svěžně, vtipně no a rychle se čte. Není tam zrovna moc velkých zvratů, teda až ke konci, ale ty nejsou nijak moc velké.
Je to vyprávěné jak z pohledu Willa, tak z pohledu Alony, což mi docela vyhovovalo, ale jelikož se měnili po každé kapitole, nedávalo to možnosti postavy moc poznat.
Willa jsem si oblíbila snad okamžitě, za to u Alony to chvilku trvalo...Pak se z ní ale stala docela pohodová holka, která si přiznala chyby a ukázalo se, že ani ona to nemá zrovna jednoduché.
Knížka je lehká, vtipná, překvapivá a rozhodně stojí za to ju zkusit! :)

Poslední z bohů | Percy Jackson

14. února 2015 v 10:20 | Babu |  Knížky
Název: Percy Jackson: Poslední z bohů
Autor: Rick Riordan
Serie: Percy Jackson
Počet stránek: 408
Jmenuji se Percy Jackson…
Blíží se mé šestnácté narozeniny. V Táboře polokrevných však nechystáme oslavy, nýbrž výpravu do války. A místo blahopřání jsem si vyslechl dávné temné proroctví, které mi všichni tak dlouho tajili. Bitva, která může znamenat konec světa, začne docela nevinně, když mi přistane na kapotě auta bájný kůň Pegas…
Ukáže se konečně, kdo stojí na straně dobra a kdo se přidal k vládci temnot? Kdo válku nepřežije a kdo z ní vyjde jako hrdina?
Zápas o zachování civilizace začíná!
Ach, poslední díl Percyho. Tenhle díl byl celých těch 400 stránek naplněn akčností, dějem, skoro pořád se tam něco dělo. Bylo to většinou naprosto nepředvídatelné a nejednou jsem se bála, že mi umře nějaká onlíbená postava. I v tomhle dílu se objevuje moje oblíbená Rachel, u které se zjistí, že má dar věštění a tak hezky tam zapadla, že jsem si ji oblíbila ještě víc. I v tomhle dílu to sršelo Percyho vtipem, bez kterého by knížka nebyla ono.
Z jedné strany jsem se hrozně těšila, až si poslední díl přečtu, protože to minule skončilo dost napínavě. Všichni se snažili nějakým způsobem zničil Luka-Krona, ale nikdo nevěděl jak a pak se tam objevil Nico a řekl že má plán a konec, ale z druhé strany jsem se zase bála, že tam budou jenom bitvy o Mannhaton a nebude tam nic jiného. Jenom samé bitvy a bitvy a bitvy. Tohle autor vymyslel moc dobře. Celý děj rozvedl, že nebudete moc přestat a knížku budete mít přečtenou skoro hned. Taky jsem se dost bála toho úmrtí. Jasně před tím jsem četla Bohy Olympu, první tři díly, takže jsem jakž takž věděla, ale asi nejvíc mě překvapil ten Kronův špech. U toho jsem fakt zírala. I u toho proroctví a i když ten konec byl trochu smutný, bylo to dokonalé zakončení celé serie.

Tátův andílek | Počertěná

14. února 2015 v 10:10 | Babu |  Knížky
Název: Počertěná-Tátův andílek
Autor: Shani Petroffová
Počet stránek: 256
Serie: Počertěná, 1. díl
"Máma vždycky říkala, že můj otec je ďábel. Nikdy jsem netušila, že to myslí doslova." Angelin otec (známý také jako Ďábel) chce být součástí jejího života. Na oplátku nabízí, že jí může dát cokoli, po čem její srdce zatouží - včetně popularity nebo rande s Colem Danielsem, klukem, do kterého je už dlouho zamilovaná. Ale Angel má svoje podmínky - táta musí přestat s ďábelským byznysem a zbavit se svých speciálních schopností…
Všechno jde v pohodě, ale do doby než se chce ANgela se svou kamarádkou Gabi dostat na koncert a najednou najde lístky v krabici od cereálií a její mamka ty lístky prostě sní. Proč by taky ne, že, když si jednou pošmákla i na jejím rodném listě, aby se nemusela dozvědět, kdo je její otec. A lístkama to jenom začíná. Později se objeví i její otec ďábel, nebo-li Lu Cifer. Najednou se Angel objeví i s kamarádkou na koncertě a dokonce i na pódiu a zazpívá si se svou oblíbenou kapelou a osloví tím tak kluka, do kterého je dlouho zamilovaná. Na příběh dobré, co? Už by to mohla být snad celá knížka, ale ne. Tohle je teprve začátek!
Máma vždycky říkala, že můj otec je ďábel. Nikdy jsem netušila, že to myslí doslova. Typická věta, která takhle knížku vystihuje.
Knížku jsem si dlouho chtěla přečíst, kámoška ji měla jenže jsem se nedostala k tomu, abych si ji od ní pučila a tak jsem ji našla na webu ke stáhnutí a woala. Stáhla jsem si ji do mobilu a za pár dnů jsem ji měla přečtenou. Za 2-3 dny, tak nějak tuším.
Hlavní postava Angela. To už je paradox sám o sobě. Její otec je ďábel, její matka potrhlá žena, která dělá spoustu rituálů, bíle magie apod a jejich dcera jménem Anděl. Je to tak dokonale vymyšlené a nehorázně směšné.
Knížka je sama o sobě hrozně vtipná. Angel je taková potrhlá hlavní postava zamilovaná do hezkého a na škole populárního kluka a podle mě i sympatická. Má nejlepší kamarádku, šílenou matku a nově objeveného otce Lua. Ten jí může dát cokoliv co bude chtíť, a to jenom proto, že je ďábel. Když to Angel odmítne, začne ji sledovat. Všude! Ve škole se objeví jako supl, začne se objevovat jenom tak v jejím pokoji atd...A ktomu se o ni začne zajímat nejpopulárnější holka na škole a chce s ní kamarádit. S NÍ! S ANGEL! Všechno je chvilku skvělé, ale pak se to začne hrotit...
Je to hodně čtivná, vtipná, lehká, taková oddychovka, co se vždycky hodí.
Ke konci je to střeštěné ještě vic než kdy jindy a to proto, že Angel objeví své schopnosti...Proč jenom tak neposlat celý divadelní sál do zoo, do klece s tygrem?
Knížka se mi moc líbila. Je to podle mě i oroginální, žádnou takovou knížku jsem ještě nečetla, talže doporučuju!! :)

Zelená jako smaragd | Drahokamy

14. února 2015 v 10:00 | Babu |  Knížky
Zelená jako smaragd
Autor: Kerstin Gierová
Počet stran: 416
Gwendolyn má zlomené srdce. Zdá se, že Gideonovo vyznání lásky bylo pouhou fraškou, aby šel na ruku jejich úhlavnímu nepříteli, hrozivému hraběti Saint Germainovi. Ale pak se stane něco naprosto nepochopitelného a Gwennin svět je vzhůru nohama. Ji i Gideona čeká dech beroucí úprk do minulosti, a taky menuety, paruky, kordy a divoké pronásledování a nad tím vším se vznáší otázka, zda se dá stav pokojové fontány vůbec léčit… (pozn. Xemerius se velmi obává, že nikoliv.)
Zbývají už jenom poslední dvě krve do chronografua to Lucyna a Paula. Gwenny má zlomené srdce od Gideona, se kterým ještě k tomu musí jít na velmi důležitý ples a hodně věcí je konečně objasněno.
Třetí díl Drahokamů. Měl víc stráně a měl sice o trochu menší písmena, ale snad o to jsem si to víc užila.
Tohle je závětečný díl, plno věcí se vysvětluje, odhaluje a zjišťuje a že jich není zrovna málo....Gweny se taky chystá na velký pleas, jenže s Gideonem, který jí zlomil srdce, takže to pro není vůbec jednoduché, zvlášť v jeho přítomnosti ještě po tom, co jí řekl že budou jenom kamarádi.
Tenhle díl se jako všechny ostatní čet lehce, jednoduše a já e a když začnete číst večer tak radši ani nechoďte spát, protože knížku zavřete až ráno.
Některé věci jsou tam fakt bomba! Třeba proč Lucy a Paul nechtěli spojit celý kruh, celé to tajemství s hrabětem Saint Germanem (to byla jedna z věcé, která mě nejvíc překvapila!) a třeba i jaká cena byla za spojení celého toho kruhu...
Prostě tenhle díl byl nabitý plny věcí, skoro se to tam nezastaví, k tomu celému se připojí i Laslie a Gideonův brat (pamě´t si nepamatuje, jak se jmenuje :D) Ale stejně je Gwenny pořád optimistická, vtipná a stále trochu neohrabaná a dokáže si dělat srandu i z toho, když si myslí Bacha spoiler: že umírá.
Na to jsou velké a měkké paruky dost užitečné!
Krásné zakončení serie a docela neočekávané, podle mě, ale chybělo mi tam co bylo po tom, jak se to vymrvilo když se stalo tam to a tak. Ale daší díly by mě taky nevadili :D

Modrá jako safír | Drahokamy

14. února 2015 v 9:50 | Babu |  Knížky

Autor: Kerstin Gierová
Název: Modrá jako safír
Počet stran: 352
Serie: Drahokamy, 2. díl
Být čerstvě zamilovaná v minulosti vážně není dobrý nápad. To si přinejmenším myslí šestnáctiletá Gwendolyn, novopečená cestovatelka časem. Koneckonců mají oba s Gideonem docela jiné s
tarosti. Například jak zachránit svět. Nebo se naučit tančit menuet (A ani jedno není vůbec snadné!). Gwen má sice po svém boku několik dobrých rádců, ale když se Gideon začne chovat tajuplně, je jí jasné, že musí své hormony co nejdříve dostat pod kontrolu. Jinak z toho, že láska nezná čas, nezbude vůbec nic!

Gwenny je čerstvě zamilovaná, má nového kamaráda démona s chrliče Xemeriuse a musí se učit na ples menuet s otravnou Charllotte a ještě otravnějším učitelem a jakoby to nestačilo, začne se něco důležitého hroutit...

Gwendolin se nutně musí doučit ti, co se Charllotte učila celý život, ale pak jí to bylo prd platné, do toho stíhat školu a potom přeskakovat v čase a získáva poslední krve do chronografu, aby se konečně spojil a odhalilo se to velké tajemství, co má všem pomoct.

Nová postava: Démon z chrliče Xemerius, kterého vidí jenom Gwendolin. No kdo by si ho nezamiloval??? Moje oblíbená postava. Ty jeho hlášky jako např. brečící fontána v pokoji jsou úžasné!
Pak se tam ještě objevil bratr Gideona, který se k němu nachvilku přestěhoval. A nesmíme zapomenout na Gwenniného dědečka, za kterým se v minulosti dost často vydává a zjišťuje s ním plno dost zajímavých věcí...

Hrozně se mi líbilo, jak knížka navazovala okamžitě na konec prvního dílu, u té mojí oblíbené scény. Žádné o týden později, o měsíc, ne! Teda samozřejmě kromě prologu na začátku. Tohle se moc u knížek nestává, takže další plus!
Druhý díl byl zase vtipný, lehký a neuvěřitelné čtivý. Xemerius má legrační poznámky, Gwenny je pořád ta neohrabaná a vtipná hlavní postava, Laslie se nehne od googlu (takovou kámošku, která takhle umí s googlem bych taky potřebovala :D) a Gideon je pořád ten samí šarmantní kluk, který se občas umí dokonce i chovat romanticky, když na to příjde.
Co mi na téhle knížce přišlo asi nejvtipnější a nejlepší, no vlastně asi na všech knížkách by se mi to líbilo, bylo, že se hlavní postava opije z punče v minulosti na bále a začne zpívat písničku z muzikálu Kočky, který prakticky ještě neexistuje.
Když se Gwendolin měla znovu sejít se Saint Germanem bála jsem se s ní. Přece to, co se stalo minule a plus k tomu ta věždba k rubínu...to něco znamená! A taky znamenalo...
Konec mě překvapil...jasně bylo mi jasné, že se něco stane, trochu jsem i věděla co, ale stejně! A na konci ty souřadnice...vyluštila jsem si ty čísla na komci knížky a byla to bomba!
Film prý má být nebo už je...nikdo neví, ale jestli bude nebo snad už je a objeví se s titulkama tak si ho pustím, třeba bude lepší než ta jednička
Celkové zhodnocení: Parádní druhý díl a bezva zakončení brečící fontány, jak to nazval Xemerius.

Rudá jako rubín | Drahokamy

14. února 2015 v 9:40 | Babu |  Knížky
Název: Rudá jako rubín
Autor: Kerstin Gierová
Serie: Drahokamy
Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem.
Gwendolin je holka, která vidí duchy a žije v rodině, která má samé tajemství. Její sestřenice Charllotte podle všecho zdědila časoprostostorující gen, kterým může cestovat v čase. Ale co když se slavný Isaac Newton spletl a místo Charllotte zdědila gen Gwendolin, která si jenom tak uprostřerd dne odskočí nekontrolovaně do minulosti?

Tuhle knížku jsem v knihkupectví viděla několikrát a říkala jsem si, že je to hrozná blbost. Omyl! Knížka je neuvěřitelně lehká, rychle se čte, děj je poutavý, Gwendolin je sympatická holka, kterou nejde si neoblíbit, Gideon trochu trouba, který je nejdřív protivný, ale pak si ho oblíbíte a Laslie? Taky bych chtěla umět to co ona umí s googlem!
Jak stojí v anotaci, jsem si i já myslela, že se hlavní postava zamiluje v čase. Ale není tomu tak. Taky tam stojí, že půjde o knížku plnou lásky, ale podle mě se tam objeví až na konci knížky nebo malinko v kontexu mezi Gwenny a Gideonem. Aspoň v prvním díle.

Knížka je vyprávěna z pohledu Gwendolin, kromě prologů, obyčejné středoškolačky , z neobyčejné rodiny. Vidí duchy a najednou, když jde tetě Maddie pro citrónové bonbóny, skočí v čase a objeví se v minulosti. Musí do institutu, kde se musí naučit věci, ke kterým byla Charllotte celý život vychovávána spolu s Gideonem, s dalším člověkem, který má časoprostorový gen. Gwenny mívá v knížce vtipné narážky, které z úžasné knížky, dělají ještě úžasnější knížku.

Od začátku mě zajímala celá ta věc s Lucy a Paulem, s tím chronografem, který kontroluje skoky v čase a funguje na krev (trochu děsivé ne?) a pak je tu ještě ta věc s hrabětem Saint Germanem.
Bacha spoiler: U toho jak ji začal Saint German škrtit, jsem se úplné divila a jak se to tam všechno zamotalo, to jak je napadli ti dva chlápci!
Prosté knížka, ve které se to nezastaví.

Knížce vlastně ani nemám co vytknout, pokud máte rádi trochu romantiky se špetkou fantasy v podání cestováním v čase a taky střelenou a trochu neohrabanou hlavní postavu, tak je to knížka pro vás!
Je i film, na který jsem se nedávno dívala. První část byla jakž takž dobrá, docela se držela i knížky, ale ta druhá byla hrozná blbost! O postavy a i moc nešlo, byly docela dobré, ale ten děj...přimíchali tam spoustu jiných věcí a žvástů, které buď, nedávali smysl nebo byli z jiného dílu, což mě na filmech štve....Ale knížka je opravdu moc dobrá, doporučuju

Rozdělená srdce

14. února 2015 v 9:30 | Babu |  Knížky
Autor: Bettina Belitz
Počet stran: 480
Serie: Rozdělená srdce, první díl
Po přestěhování je sedmnáctiletá Elisabeth naštvaná snad na celý svět - přišla o všechny kamarády, na venkově není moc příležitostí k zábavě a navíc rodičům to tam naprosto vyhovuje. Všechno změní setkání s Colinem. Proč ji tento kluk od začátku neuvěřitelně přitahuje, to nedokáže vysvětlit. Chová se divně, odtažitě a dává Elisabeth jednu hádanku za druhou. Jaké je jeho tajemství? Co skrývá? Svým pátráním odhalí Elisabeth pravdu - její rodině, Colinovi i jí hrozí velké nebezpečí.
Ellie je 17, odstěhovali se do nějakého zapadákova, ztratila všechny kamarády z Kolína. Chce jen odmaturovat a zmizel. Ale co se stane, když potká tajemného jezdce na koni Colina? A co když její otec není tím, čím se zdá?
Obálka je krásná, líbí se mi, ale to jedna z mála věcí na knížce.
Na tuhle knížku jsem četla několik recenzí, protože sem chtěla vědět, jak to bude dál pokračovat. Většina recenzí se nemýlila. Hned po přečtení na obálce jsem si myslela a taky doufala, že to nebude jen nějaká romantická odrhovačka o tom, jak se Elizabeth zamiluje do nějakého tajemného kluka na koni.
Řeknu to rovnou, prvních cca 170 stránek je vlastně o ničem. Kromě přistěhování, Colina, který nejdřív Ellie zachrání a pak ji od sebe odhání, snažení zapadnout do nové školy a usínání se vlastně nic neděje.
Když jde o to usínání. Usínala tam na můj vkus až moc. Ta autorka u toho snad musela usínat sama, protože tolikrát jsem ještě hlavní postavu usínat ještě neviděla. Za těch cca 170 stránek usnula snad všude. Na autobusové zastávce, v klučičích šatnách ve škole…Nechápala jsem, jak jí to nemůže přijít divné, když prospala autobus, pak dojela domů a usnula znova. Po té 170 stránce se to už trochu stupňovalo, ale usínala pořád.
Když tam byla Ellie v té bouřce venku tak jsem se nutila a říkala: Boj se o ni, hňupe! Vždyť je sama v bouřce a vřece a právě se tam objevil nějaký chlápek na koni! Co když je to parchant?
Nic nepomáhalo...Nebála jsem se o ni, prostě to nešlo...
Až po té polovině knížky se konečně dostavila fantazie. Oh díky bohům! Zmorové, sny, polokrevníci. Všechno bylo super. Některým frázím mezi Ellie a Colinem jsem vážně zadržovala smích. Když čteš v jednu hodinu ráno, není dobré vzbudit celý barák, protože se řehtáš jak blbec.
Další věc, která mi doslova drásala nervy, byla ta, že naše milá Elizabeth, i když je jí už 17 let, říkala slova jako maminka a tatínek, přitom nadávala jak urvaná ze řetězu. Tohle je blbá chyba, já vím, ale mně to děsně vadilo. Když je vám 17 máte se tajně vykrádat z domu, to potom taky dělala ale…, a ne říkat svým rodičům maminko a tatínku.
Konec knížky ve mně vzbudil jistý úsměv. Někteří psali, že konec byl trochu urychlený a nepochopitelný, ale mě to tak moc nepřipadalo. Něco možná bylo trochu nepochopitelné, ale rychlé to být muselo, jinak by to asi ztratilo svůj šmrnc. Skončilo to dojemně a taky trochu neuzavřeně, takže jestli naši milí překladači a vydavatelé zvednou svůj líný zadek a přeloží druhý díl, který se prodává dokonce už i na Slovensku, budu velmi ráda a počkám si, až ho budou mít v knihovně a ráda si ho pučím.
Tak, to je asi všechno co bych o tom tak řekla. Knížku asi doporučuju? Ani nevím je dobrá, ale pro někoho kdo rádi nečtou tlusté bichle a neradi se prokousávají začátkem, je to zcela nevhodné. Možná to trochu vypadá jako záporná recenze, ale není. Chce to tomu jen dát šanci.

Já ho prostě miluju! | Upíří ségry

14. února 2015 v 9:20 | Babu |  Knížky
Autor: Francizka Gehm
Počet stran: 150
Série: Upíří ségry, díl 5.
Konečně prázdniny! Upíří ségry Daka a Silvania se už nemohou dočkat, až odletí do svého rodného města, do Bystřice, a navštíví všechny příbuzné a kamarády. A úplně to nejúžasnější na tom je, že jejich kamarádka Helena smí jet s nimi. Vůbec nikdo ale nepočítal s tím, že se Helena až po uši zamiluje. A sice ne do normálního kluka, ale do upíra. A ještě ke všemu do obzvláště nebezpečného druhu. Může tu vůbec pomoct extra porce česneku?
Poslední přeložený díl Upířích séger jsem musela vzít okamžitě, jakmile jsem ji viděla v knihovně. Celá rodina Tepesových spolu s Helenou jedou do Bystřice, ale co se stane, když člověk jede mezi samé upíry lačnící po její krvi? A přitom je sleduje jejich soused, který se chce pomstít za svou matku a všechny upíry vyvraždit?
Je děsná škoda, že nepřeložili i ostatní díly, protože to skončilo sice ne z otevřeným konce, ale taky ne úplně zavřeným. Jelikož to byla knížka knihovny, tak nějaký milí čtenář vytrhl stránku se slovníkem. A ejhle. Jsou v upířím městě, kde se mluví upírsky, ale člověk nemá slovník, aby jim rozuměl. K tomu jsem, které mám doma, půjčila a pořád se mi nevrátily, i když jsem prosila, ať mi je už vrátí. Tak nic musela jsem si nějaké názvy domyslet.
Takhle tenkou knížku jsem už dlouho nečetla, ale byla jako vždycky ztřeštěná a bavila mě. Občas jsem měla i o Helenu strach. Co se stane??? Kousne ji???? A samé takové otázky.
Jelikož díly na sebe ani moc nenavazují, můžete si číst díly na přeskáčku, ale spíš doporučuju si přečíst aspoň první díl.
Protože to má tak málo stránek, byla spíš oddechovka :)

Síla vzdoru | Hunger Games

14. února 2015 v 9:10 | Babu |  Knížky
Autor: Susine Colins
Počet stran: 343
Série: Hunger games, 3. díl
POZOR, MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY....PARDON
Ajaj, 3. Díl. Asi tak polovinu času strávila Katniss buď v nemocnici, ve 13. Kraji, kde se zotavovala nebo se schovávala před vším, co mohla. A začala revoluce. Spoustu bojů, bombardování a smrti. V tomhle díle nejsou žádné Hladové hry, což jsem tak trochu čekala, ale mrzelo mě to. Je tam sice něco jako Hladové hry v podobě Kapitolu, ale není to stejné. V tomhle dílu jsem si hodně oblíbila Johannu, ty její poznámky jsem prostě milovala. Jedna z mých nejoblíbenějších postav! Nad Peetou jsem jenom hleděla. Teda ne nad normálním Peetou, ale nad labilním Peetou, ale tak nějak jsem ho měla pořád ráda...ne-li víc. Určitě nejsem jediná, která nesnášela Coinovou. Byla hrozně arogantní a nesympatická, prostě takový druhý Snow. Celý tenhle díl měl rozhodnout, kdo vyhraje. Jestli Kapitol nebo vzbouřenci. Když se konečně dostali do Kapitolu a byli už u prezidenotva sídla, nemohla jsem uvěřit, co se tam stalo. Hlavně u toho, co udělala Katniss. Jasně nebyla zrovna moc milá, ale udělala všechno co chce, tak proč?? Četla jsem to pořád a pořád dokola, a nechtěla jsem tomu věřit. U jedné postavy, která umřela, jsem málem brečela a to skoro nikdy nebrečím, ani u filmu ani u knížky, ale tahle mě hodně ranila, zvlášť když mi došlo, čí past to vlastně byla.
Konec se mi jakž takž líbil. Byl hodně zdrcující, ale i povznášející. Každý si mohl domyslet, jak to dopadne, protože to vlastně zůstalo skoro otevřené. Někdy jsem si myslela, že se vykašle i na Hurikána i na Peetu, no tak jsem se spletla. Říkala jsem si Vykašli se na Hurikána ty huso! Peeta je zas slizký. Bylo hezké číst, jak se znovu dává 12. Kraj dohromady. Jsem docela spokojená, jak to dopadlo. Nevím, jestli bude i další díl, ale nevím, jestli by to mělo smysl vydat další díly po tady tomhle.
I když je to po jedné stránce chvála, po druhé stránce mě tahle knížka zklamala. Čekala jsem naprosté vyvrcholení téhle epické serie, ale většinou tam jenom Katniss ležela na ošetřovně nebo dělala úplně nesmyslné věci.

Vražedná pomsta | Hunger Games

14. února 2015 v 9:00 | Babu |  Knížky
Autor: Susane Colins
Počet stránek: 336
Série: Hunger games, 2. Díl
Jmenuji se Katniss Everdeenová a zvítězila jsem v posledních Hladových hrách.
Strhující příběh lásky a touhy po přežití ve světě plném útlaku a nesvobody pokračuje!
Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných...
Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí nebo se plamínek vzpoury rozhoří naplno?
Druhý díl světového knižního bestselleru.
UPOZORNĚNÍ: MŮŽE OBSAHOVAT MENŠÍ SPOILERY...PARDON
Tenhle díl byl jiný než první. Nebyl horší, ale nějak jsem si v něm nenašla ze začátku své sympatie, to spíš, až byli v Aréně. Zase, začátek byl moc dlouhý, i když tam měli to turné po všech krajích. Tentokrát, ale byla Aréna ještě kratší, než v prvním díle což mě mrzelo. Nucená svatba, noví mírotvorci, začínající povstání, všeho bylo najednou moc a najednou zpráva o tom, že se musí vrátit do Arény. Katniss tady chtěla za jakoukoliv cenu zachránit Peetův život a domluvila se na tom dokonce i s Haymitchem, ale stejný slib dal i Peetovi. Finnick, ach ten Finnick, toho jsem si po čase taky oblíbila, Mags mě bylo hrozně líto, ale taky jsem ji obdivovala, že se obětovala a Johannu jsem taky trochu oblíbila. Dioda jsem si nijak neoblíbila ale ani jsem ho nesnášela. Byl mi tak nějak volnej.
Zase to byla svižná knížka, skoro pořád se tam něco dělo a ty hoidny v Aréně...geniální!
Konec knížky byl hodně zamtený. Koukala jsem se kolik mi toho ještě zbývá jestli to ten den dočtu. Zbývalo mě asi 6 stránek a byli pořád v Aréně. Něco jsem si musela číst i dvakrát, protože jsem tomu nerozuměla. Výbuch silového pole, poraněná Katniss zrazená Finnickem a Johannou a pak probuzení v nemocnici. Když jsem zjistila, že tam Peeta není, nemohla jsem spát a přemýšlela o tom. Asi jsem si ho za ty dva díly přece jenom trochu oblíbila. A nakonec vybombardování 12 kraje.
Film jsem neviděla, zase jenom pár scén, které jsem proklikala a které jsem viděla v autobuse, protože ho pouštěli. Já si, ale narvala sluchátka do uší, pustila si hudbu na plné pecky a snažila se usnout.
Miluju otevřené konce, protože mě to vždycky napne dál. Skvělá knížka!!

Aréna smrti | Hunger Games

14. února 2015 v 8:55 | Babu |  Knížky
Hunger games: Aréna smrti.
Autor: Susane Colins
Počet stránek: 250
Série: Hunger games: díl 1.
Vítězství znamená slávu a bohatství.
Prohra znamená jistou smrt.
Hladové hry začínají...
Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit?
V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her - boje na život a na smrt živě přenášeného televizí.
Šestnáctiletá Katniss Everdeenová, která bydlí sama se svou matkou a mladší sestrou, považuje účast ve hrách za rozsudek smrti, když se nabízí jako dobrovolnice, aby nahradila svou sestru, jejíž jméno bylo vylosováno pro letošní ročník. Katniss se ale už v minulosti ocitla na pokraji smrti - a je odbornicí na přežití. Aniž by chtěla, stává se soutěžící. Má-li však vyhrát, musí učinit řadu rozhodnutí, která staví přežití proti lidskosti a život proti lásce.

Uznávaná spisovatelka Suzanne Collinsová, autorka Underworld Chronicles z žebříčku bestsellerů New York Times, představuje napínavé i filozofické, dobrodružné i romantické dílo zasazené do budoucnosti se zneklidňujícími paralelami k naší současnosti.
Dlouho, dlouho jsem čekala a rozmýšlela jsem, jestli si knížku mám koupit a přečíst nebo ještě chvilku počkat, protože jsem měla strach, že to na mě bude až moc brutální. Když jsem si, ale řekla, že jsem vydržela všechny HP (zvlášť ten hřbitov ve 4..) a 3 díly Nástrojů smrti, tak proč ne? A když byla ta akce knih bez DPH, koupila jsem si ji a to hned všechny tři díly v jednom. Pěkná bichle, vám řeknu :D. Tak jsem si to vzala do Anglie na cestu. Bála jsem se zbytečně. Je to skvělá knížka a patří mezi moje oblíbené. Občasné kousavé narážky Katniss všechno doplňovaly a asi nejsem jediná, které děsně vadilo, když se Katniss chovala jako barbie a ve všech těch šatech…Jediné co mě mrzelo, bylo to, že v Aréně byli asi jenom posledních 9 kapitol, když knížka jich má 27 kapitol, protože,a přiznejme si to všichni, aréna je na tom to nejlepší.
Hurikána jsem neměla moc ráda, byl takový moc…nevím jak to říct, byl mi prostě nesympatický. Peeta byl zase až moc hodný slizoun.
Hodně jsem si oblíbila Routu a Prim, byly si hodně podobné a hodně mě mrzelo, jak Routa skončila.
Celá knížka je vyprávěná z pohledu Katniss, což ji docela oživuje.
Film jsem ještě neviděla, jen asi prvních 35 minut a pr scén, které jsem problikala a chtěla je vidět.
Někteří říkají, že tam hodně teče krev, jak v knížce, tak ve filmu. Ale v knížce jsem to ani tak moc nebrala. To je ta moje fantazie. Některých postav mi bylo hodně líto a některých naopak vůbec. Už jsem psala, jak mi děsně vadilo, jak se Katniss chovala pře kamerama včetně toho věčného líbání Peety. I když mi občas bylo Peety líto, jak ho občas podváděla.
Knížka je super a rozhodně doporučuju k přečtení. Jedna z nejlepších knížek ;)

Bitva o labyrint | Percy Jakcson

14. února 2015 v 8:50 | Babu |  Knížky
Autor: Rick Riordan
Počet stránek:
Série: Percy Jackson, 4. Díl
Jmenuji se Percy Jackson... Je mi skoro 15. Svět kolem se zdá být čím dál nebezpečnějším. Tábor polokrevných už není co býval. S Lukem a Kronovou armádou hledáme cestu za jeho hranice. Vydáváme se do prastarého Daidalova labyrintu. Jdeš do toho s námi? Musím tě ale varovat, důmyslné podzemní bludiště může člověka dovést kamkoli, zmást, dohnat k šílenství a zahubit
V téhle serii miluju ty Percyho věčné poznámky, bez nich by ta celá série asi byla o ničem, dobře o ničem ne, ale nebylo by to ono. Většina příběhu se odehrává v Daidalově Labyrintu, kde mají zastavit Luka a jeho armádu, která pochoduje k Táboru a taky najít Daidala k tomu všemu Groverovi dochází čas, protože komise mu chce vzít pátračskou licenci. Navíc je tu problém s Nicem, který utekl z Tábora a chce oživit Bianku (proč ne, že?). Ke konci se objeví moje oblíbená Elizabeth, která jako jedna z mála prokoukne mlhu a tak je vede labyrintem. Samozřejmě by to nebyl Percy, aby zase něco neprovedl nebo se neztratil. Popis Daidala ve 21. Století mě docela rozesmál, ale i udivil. Stačilo tam už jenom dodat, že vymyslel všechny počítače od Apple a asi bych se ještě teď smála.
Knížka je super a kdo má rád Percyho nebo řecké mýty, tak ať si to rozhodně přečte! :)

Prokletí titánů | Percy Jackson

14. února 2015 v 8:40 | Babu |  Knížky

Autor: Rick Riordan
Serie: Percy Jackson, díl: 3
Počet stran: 336
Že mám moc po svém otci, bohu moří Poseidonovi, už víš... Že patřím do Tábora polokrevných už taky víš... Ale na spoustu otázek neznám odpovědi ani já. Kam se poděla bohyně Artemis? Jaké nebezpečné a záhadné příšeře byla na stopě? Mám na sebe vzít děsivé Titánovo prokletí, kterým by se naplnilo proroctví Orákula? Jsem Percy Jackson a vydávám se se svými přáteli z Tábora polokrevných na další výpravu do mytologického světa. Vezmeme tě s sebou, chceš?
3. díl začíná docela svižně. Annabeth, Percy a Thalia jedou za Grovrem, který nášel v jedné škole 2 polokrevné-Bianku a Nica di Angelovi. Ve škole je-jak jinak- napdanou příšery a unesou Annabeth, objeví se tam Artemis se svými lovkyněmi. No prostě už od začátku akce. Plno humorných chvílích a hádek mezi Percym a Thalií. U toho jsem se nasmála...Percyho sarkastické poznámky, ale také je v tomhle díle je i pár úmrtí...Jelikož jsem četla i Bohhové Olympu Neptunův syn, konečně mi došlo několik souvislostí s tímhle dílem Percyho Jacksona-hlavně Bianky, Nica a Thalii. Když Percyho nevyberou na výpravu, kde mají zachránit Artemis a Annabeth, nebyl by to Percy, aby se prostě tajně za nimi nevydal. V celé knížce je plno příšer, sem tam se objeví i nějaký bůh a okamžitě jsem si oblíbila jistou Rachel, která se tam objeví sice jenom na 5 minut, ale komu na tom záleží? Do všeho je samozřejmě zapletený Luke, Kron, samozřejmě titáni a věštba o jednom z dítěte Velké trojky, který buď zachrání svět nebo způsobí pád Olympu.
Konec knížky zřejmě každého překvapí, stejně jako mě. Když jsem četla, že Athena hlasovala pro to, aby Percyho zabili, byla jsem jak v šotu, tak jsem to čekala a občas jsem se u toho musela i smát. Knížku doporučuju (jak by taky ne, že?), moc se mi líbila, i když mi občas bylo líto těch postav, které umřeli, ale co s tím nadělám...

Dech

14. února 2015 v 8:30 | Babu |  Knížky
Autor: Sarah Crossan
Serie: Dech, 1. díl
Počet stran: 264
Nic pro nás není tak přirozené jako dýchání. Představte si ale svět, ve kterém si jen privilegovaní mohou koupit dostatek kyslíku k tomu, aby mohli tančit či si zahrát obyčejný fotbal. Svět, kde chudí jen stěží zaplatí účet za vzduch nezbytný k životu. Svět, v němž po netušené katastrofě přežívá zbytek obyvatel v hermeticky uzavřených městech s vlastní atmosférou. Pustou planetu Zemi, kde nejvzácnějším rostlinným druhem je obyčejný strom. Právě v takovém světě žije Alina, Bea, Quinn a jejich přátelé. Od ostatních mladých lidí se liší svou přemýšlivostí a odvahou něco ve svém okolí změnit. Odvahou nadechnout se jinak než druzí - svobodně. Dystopický román mladé irsko-americké autorky plný dobrodružství, při němž se doslova tají dech.
Tuhle knížku jsem si chtěla přečíst už hodně dlouho. Ta obálka vypadala opravdu fantasticky. Po dlouhé době jsem chtěla zkusit něco trochu jiného. A povedlo se. Knížka byla hodně zajímavá a užasná. . Někdy se mi dokonce pletlo i, kdo to vypráví z jakého pohledu.
Když jsem to tak četla a zjišťovala, proč všichni skončili v kapsuli, napadlo mě, že by jsme tak mohly taky skončit. No, uvidíme.
Když se Quinn s Beou chtěli vydat ven mimo kapsuly, mysleli si, že to bude skvělý výlet. Jenže...hned na hranicích potkali tajemnou Alinu, teroristu, která bojovala v Odboji za právo volně dýchat. Bea s Quinnem se po přechodu hranic Alinu sledujou a zachrání ji život před starou demorodkou, která žije v divočině se solárním skoro nepřenosným dýchacím přístrojem a kterou potom vezmou sebou. Logika? Žádná. Nápad? Suprový! Pořád čekáte jestli je zradí nebo ne. Díky Maude se pak stane hodně zajímavých věcí a Bea si ji časem vív a víc oblíbí. Bea, Quinn a potom i Maude se vydávají s Alinou do centra Odboje.
V knížce je hodně napětí, přiznání, tajemství, obětování a dokonce i závod s časem a boj o holý život. Quinn je takový trouba, že si ani nevšiml, že ho má Bea ráda. Bea zase jenom tak přihlíží ke svému nejlepšímu kamarádovy, kterého má ráda a nic mu neřekne.
Beu jsem si zamilovala už od začátku, jen mi přišlo, že byla taková trochu plachá, když šlo o normální život. A v tomhle případě je slovo normální velmi obrazné slovo. Zato ve škole, při diskuzi byla velmi tvrdá a obhajovala stromy tak, že Quinn neměl žádnou šanci. Bea pocházela z dost chudé rodiny pomocných pracovníků, kteří mohly jen tak tak zaplatit měsíční účet za vduch.
Quinn mi zase přišel děsně natvrdlí. Má nejlepší kamarádku a ani si nevšimne, že ho má ráda. K tomu ještě, když uvidí Alinu, tak jí čumí jenom na zadek. Quinn, i když byl prémius, nebyl ani pyšný a ani si o sobě nemyslel kdoví co. Narozdíl od Bei měl bohatou rodinu, jeho táta pracoval pro Dech, organizaci, která umožnila život v kapsuli a tak víceméně zachránila život plno lidem, a proto si Quinn mohl dovolit snad všechno na co si vzpoměl.
Kniha byla rozdělená na kapitoly, kde každá z nich byla vyprávěna jinou hlavní postavou. Tohle bylo dost zajímavé a líbilo se mi to. Je taky neuvěřitelně uvěřitelná.
Tímhle bych to asi zakončila. Knížka byla ohromná a krásně zakončená, i když ta válka byla trochu (alespoň pro mě) rostžitá. Rozhodně se těším na další díl a jsem překvapená, jak vše dopadne. Doporučuju těm, kteří mají rádi ty postapokalyptické knížky a i těm, kteří třeba chtějí začít, je to úžasná knížka rozhodně i pro ty, kteřá dystopii nikdy nečetli :)

Tajemná komnata | Harry Potter

14. února 2015 v 8:20 | Babu |  Knížky
Autor: J. K. Rowlingová
Počet stran: 287
Serie: Harry Potter 2. dil
Vítejte podruhé v Bradavické škole čar a kouzel. Harry se vrací po prázdninách do školy a netuší, že tentokrát mu hrozí smrtelné nebezpečí. V Bradavicích se začínají dít prapodivné věci, při kterých tuhne krev v žilách, a nikdo z žáků netuší, že pradávná legenda se stala skutečností.
Druhý díl Harryho Pottera má jen o jednu nebo dvě stránky víc než předchozí díl. Tenhle díl se mi zase jednoznačně líbil. Byl strhující, fantastický a ten Dobby...toho mám hrozně ráda. Ty jehho velké oči jak tenisáky a ty uši :3 Objevili se tu i pár nových postav a příšer, jako jsou Dobby, Bazilišek, Tom Raddle v mládí, Aragog ( zněho mám hrůzu pořád, druhá věc, proč se bojím pavouků). Knížka byla smutná, veselá, plná dobrodružství. Občas jsem sama sebe přistihla jak se bojím o Hagrida a přemýšlím, jestli opravdu otevřel Tajemnou komnatu. Dokonce bych si opravdu myslela, že komnatu otevřel nebýt filmu. Co se týče Zlatoslava....nebyl mi sympatický ani v knížce ani ve filmu. Pořád jenom mle, mlel a mlel, že se až divím, že mu pusa nevypadla z pantů.
Dobby už na začátku Harrymu způsoboval trable, a to takové, že Harryho jeho strýček zamřížoval v pokoji. Nebýt Rona a jeho starších bratrů, by se Harry nedostal do školy v Bradavicích a zřejmě zemřel hlady.
Občas se i divím, jak mohlo všechno Harrymu, Ronovi a Hermioně projít. Mnoholičný lektvar, obchůzky v noci po škole s neviditelným pláštěm apod.
"Tajemná komnata znovu otevřena, mudlovští šmejdi mějte se napozoru" věta napsaná krví na jedné zdi,u které ležela Filchova kočka paní Norrisová. Odtud začalo všechno dobrodružství. Těch zkamenělích mi bylo i líto zvlášť Hermiony. Pak ještě jak Harryho skoro všichni obviňovali...
Ani už nevím co mám napsat. Knížka bylo super o tom žádná, rozhodně ji doporučuju, o tom taky žádná :D a kdo nečet, ať si přečte!!

Kámen mudrců | Harry Potter

14. února 2015 v 8:15 | Babu |  Knížky
Autor: J.K. Rowlingová
Počet stran: 285
Serie: Harry Potter, 1. díl
Brýlatý chlapec s nachvou jizvou na čele připomínají blesk-to je Harry Potter. Jedenáctiletého učedníka čarodějnických umění ztvořila nadaná mladá spisovatelka J. K. Rowlingová ze své ostrovní britské vlasti jej vyslala pro potěchu všem duším okouzleným fantasií. Vítejtei vy mezi jeho příznivci nepatříze-li k odkouzleným a nudným mudlům.
Kniha, která dobývá svět na přelomu tisíciletí. Tohle je věta na obílce knížky. Neznám snad nikoho, kdo by Harryho Pottera neznal a snad ani nikoho nepoznám. Tuhle knížku jsem měla přečtenou v rekordním čase a to za 3 dny. Sice to má jen 285 stránek, takže se není čemu divit. Takhle tenkou knížku jsem už dloho nečetla.
Musím se přiznat, že se i stidím za to, že tenhle díl čtu až teď.
Knížka nebyla jiná než úžasná, strhující a plná fantasie. Když jsem se tak na tu knížku podí
vala a teď jsem si představila ten film, uvažovala jsem jak se to tam všechno vlezlo. Přitom ve filmu nebývá všechno. Byla jsem skoro nakonci a pořád jsem čekala až se to všechno strhne a celé to dobrodružství příjde a nebudu moct odložit knížu, tak jako u ostatních dílů. Dočkala jsem se. Knížka vás tak zaujme, že nebudete chtít přestat. Samozřejmě, první kapitola nebyla nic moc. To ví každý, jednoduše se nepovedla. Autorka to, ale napravila těmi ostatními.
Knížka vás zavede do světa fantasie, kouzel, dobra a samozřejmě zla, jako je lord Voldemotr a samozřejmě jeho spolužák Draco Malfoy. Jednoznačně jsou tam i všelijaké příšery. Tří hlavý pes Chloupek, drak Norbert, jednorožci a rozhodně nesmíme zapomenout na trola ze sklepení.
Mě samotné se hodně líbilo vrátit se do jejich dětských let. Když jsem Harryho Pottera četla naposled, byli už dospělí. Jenom mě fascinovalo, jak rychle se Harry může dostat do průšvihu. Ale co se divit, že? Je to prostě Harry.
Harry už jsi na začátku knížky procházel peklem, když vyrůstal u svého strýčka, tety a bratrance. Nosil staré a vytahané věci po svém str
ýčkovy, a řekněme si to narovinu, jeho strýček je o pár čísel větší. Dudley a spol ho honili a dělali mu problémi. Vše se, ale změnilo příchodem dopisu a velkého člověka ve dveřích.

Knížka je strhující a rozhodně stojí za to! Stejně jako další a další díly!

Syren | Příběhy Septimuse Heapa

14. února 2015 v 8:10 | Babu |  Knížky
Autor: Angie Sageová
Počet stran: 396
Knižní serie: Příběhy Septimuse Heapa 5. díl
V pátén pokračování fantastickó serie se Septimus se svým drakem Ohnivákem vydává znovu na dalekou dalekou pouť přes moře,
aby přivezl své přátelé zpátky domů. Teď, když má za sebou hrdinskou cestu do domu foryxů a byl čarodějkou Marcií povýšen do stavu tovaryšského, se tetno úkol zdyá jednoduchý. Ale návrat domů se zkomplikuje. V očním letu přes moře přátele zastihne zuřivá bouře a do Ohniváka udeří blesk. Naštěstí se nedaleko nachází ostrov, na kterém Septimus s Broučínem a Jennou nouzově přistanou a pokusí se draka zachránit. Tady Septimus potkává záhadnou dívku Syrah. Za to, že draka vyléčí, však žádá po Septimusovi pomoc. Kdo je Syrah? Duch? Přízrak? Zoufalý Septimus slíbí cokoliv, ale netuší, jaká hrůza ho v zápětí čeká. Shodou podivných náhod a po řadě neuvěřitelných dobrodružství se na ostrově opět setkávají i další Septimusovi kamarádi a společnými silami se pustí do boje proti zlu, jehož ztělesněním je duch Tercius, který usiluje o zkázu hradu i jo obyvatel daleko za mořem. Jen díky nesmírné statečnosti a obětavosti všech se podaří jeho úmysly odvrátit.
5. díl Septimuse Heapa jsem četla na můj vkus dost dlouho. Nebylo to tím, že by se mi nelíbila, ale nevím jestli to bylo mou neochotí číst nebo leností. Pak jsem si začala brát knížku do školy a bylo to hned lepší. Knížka se mi samozřejmě líbila, ale trošku mi vadilo, že celé to napětí a celé to dobrodružsví si autorka nechala až na konec knížky. Jasně, vždycky tam to dobrodružsví bylo. Třeba jsem se hrozně moc chtěla dozvědět jak je to se Syrah a Syren, co má Vlčák udělat u čarodějnic nebo jestli se Ohnivák uzdraví apod.
Na konči knížky mě to samozřejmě vtrhlo a já nemohla přestat. Někdy jsem skoro začínala prosit učitele ať můžu dočíst ještě stránku....
Vlastně ani nevím, jak mám knížku už dál popsat. Ke konci byla hodně napínavá se všemi těi džiny a tak. Jenom mě mrzelo jak Syrah skončila, měla jsem jí ráda...
Tím to asi zakončím. Knížku doporučuji, ale jestli jste ještě nečetli první díl, tak si ho raději přečtěte. Ale jestlu se už do toho prvního dílu dáte, (sama jsem to zažila) přečtěte tu půlku knížky i když vás to nebude bavi a bude o o ničem, pak se to rozjede.

Město z kostí | Nástroje smrti

14. února 2015 v 8:00 | Babu |  Knížky
Název: Město z kostí
Počet stránek: 416
Autor: Cassandra Clare
Serie: Nástroje smrti
Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy a vstoupí tak do světa lovců stínů, bojovníků, kteří mají svět chránit před démony. A už z něj nevystoupí, protože její život se převrátí vzhůru nohama... Co je Clary vlastně zač? Kde se vzaly její schopnosti? A jsou pro ni spíš prokletím, nebo požehnáním? Zábavná, odvážná a neotřelá fantasy slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat
Kniha se třemi obálkami, filmem (který je mimochodem strašný) a nově se točícím seriálu. Ano mluvím o Městě z kostí.Tahle knížka mě už nějaký ten měsíc lákala a chvíli mi trvalo než jsem knížku dostala. Někomu se může zdát knížka podle obsahu trochu jiná, než normální fantasy, ale ani moc není. Je to takový fantasy román. Mě se hodně líbil. Už od začátku mě to vtrhlo do děje a nemohla jsem přetat. Ještě si pamatuju jak jsem četla konec knížky a nemohla jsem přestat. Knížka se mi hrozně moc líbila. Děj se v ní prakticky nezastaví, už ze začátku.
Objeví se tam upíří, vlkodlaci, lovci stínů a samé tyto fanrasmagorické postavy.
Konec knížky mě hrozně překvapil. Ani jsem tomu nemohla uvěřit. V dalších dílech se to projeví i na postavách. Zejména na Clary a Jaceovi.
Jak jsem začalačíst nemohla jsem přestat, teda začátek je slabší, ale pak se to rozjede.
Co se týče postav...tam ani žádné vyjimky nemám. Clary ta mi chvilku přišla normální, pak zas ne...Jace, krrásny sexy Jace, ze kterého omdlévají všechni dívky na ulici...krom mě teda. Je fajn, jeho humor tu knížku osvěží a tak, mám ho i ráda, ale upřímně nevím co na něm všeci tak moc vidí...Izzy byla fajn, ALek tam moc dlouho nebyl a k Simonovi nemám ani moc co říct.
Knížka je super, doporučuju, teda aspoň orvní tři díly...
Ale na film se radši nedívejte, Jace tam vypadá jak krysa a Clary má furt otevřenou hubu a taky spoilerujou další díly...

Ach ty změny...

13. února 2015 v 17:06 | Babu |  Info
Aloha!
Tákže, chci vás informovat o těch nových změnách ;)
Kašlu na druhý blopg, všecko pude sem!
Jep, mám ten druhý blog, ale nechce se mě furt přihla šovat a odhlašovat a navíc na ňho pořád zapomínám xD A eště jedno navíc všichni ví, že se tu winx skoro neobjevujou krom obrázků takže...co řešit mno...prostě takový všelico blog ;)
Celý (snad) zítřek bude článkový, přesunu sem receznce, chci dodělat články do rubrik...a tak , ale nevim jestli to stihnu všecko, páč zitra jedem za bráchou a dneska u nás spí Ziki (jop, furt žije :D) tákže kdyby ne tak se to tu snad postupně objeví..
no nic du to všecko předělat a přednastavit :D

P.S miluju obrázky od zoratrix :33


Škola pro bytosti dobra a zla- 3. kapitola

7. února 2015 v 17:18 | Babu |  Škola pro bytosti dobra a zla
Další část ;) pár jich bude krátkých :) Od konce Once 4A bloku mám teď 23 dnů čas tak du pokračovat v doctorovi who..jep začla sem se na to dívat :D Ale na konci posledního dílu OUaT 4A jak tam byl Rumpel a Belle...to mě rozekalo...
No jinak nás, vás, tu čeká pár změn...možná jestli se k tomu dostanu, tak už zítra nebo v týdnu, ale už ste si asi zvykli na výkendové články :D
Du přestat kecat zatím :D

3. kapitola
Začla prohlídka školy. Nebo spíš přenáška, o tom jak se máme chovat. Na přednášky moc nejsem, takže jsem z ní moc nepochytila, ale co už, na to si budou muset zvyknout. Pak jsme se mohli rozejít do pokojů, Došly jsme s Isabelou do 2. Patra a složitě jsme našli svůj pokoj. Otevřely jsme dveře a: "U anděla, tady je to veliké!" pronesla Izzy
"U anděla? Vážně? Tohle se tu používá?" zašklebila jsem se na ni. Izzy mi to oplatila dalším úšklebkem. Něco jako souboj potrhlých pohledů.
"Který si vezmeš pokoj??" zeptala se mě, když jsme skončili
"Hm…"protáhla jsem "Tam ten" řekla jsem a ukázala na ten vlevo
"Dobře. Najdeš mě vedle" řekla mi a odešla i se svým kufrem do svého pokoje. Zapadla jsem do toho svého. Musím říct, že byl fakt velký a docela vkusně zařízený. Asi na mě mysleli a udělali mi speciální pokoj. Jenže jak mohli vědět, že si vyberu zrovna tenhle? Ale co, přece je jedno jak to zjistili. Hlavně, že mám tenhle super pokoj! Měl černou postel s luxusním červeným povlečením a šedě vymalované zdi. Vypadalo to skoro jak můj pokoj doma. Na tohle si rychle zvyknu. Počkat, už jsem si zvykla!
"No tý vado!" zaječela jsem radostí a skočila na postel "Tady je to supeeer!" v tom se do pokoje vřítila Izzy
"Co se-páni!" pronesla Isabela a rozhlížela se po pokoji "Tady jsi jak rybka ve vodě co?"
"To jo! Vypadá to skoro jak u mě doma! Co tvůj pokoj?" zeptala jsem se
"Je to tam božské! Všude modrá a obrázky ohně!" tak speciální pokoj mi neudělali. Škoda. Znovu jsem se rozhlídla po pokoji. Skříň byla namalovaná na černo- jak jinak že?- a byli tam namalované takové různé obrazce, no prostě to bylo žůžo! Byl tam i stůl a žůžo černobílá koupelka! Isabela mezitím odešla, aby si dál vybalovala věci. Já jsem taky začala vybalovat, ale po svém. Kouzlem jsem otevřela kufr. První krok, bez problému. Druhý krok: Otevřít skříň. Taky hotov. A třetí krok: Vyskládat oblečení bez úrazu. Tohle už není tak lehké. Čarodějnický laptop jsem si rovnou dala stranou. Nechtěla jsem, aby to dopadlo jak minule. Neptej se. Tak a dala jsem se do toho. Všech podrobností tě ušetřím, řekněme, že to dopadlo tak, že půlka kufru skončila ve skříni, čtvrtka toho rozházená po pokoji a zbytek mi většinou spadl na hlavu. Musím, ale říct, že to byl náhodou pokrok.
"Už mám vybaleno. Co takhle si někam-zajít? U svaté Anežky, co se tu stalo?" zeptala se Isabela, když vkročila do mého pokoje.
"Musíš používat takové přirovnání? A nic se nestalo. Jenom jsem si vybalovala věci" když jsem to dořekla, tak na mě ještě spadl kousek oblečení, které vyselo na skříni.
"Ano musím. To sis musela vybalovat věci atomovou bombou?"
"Jo" odpověděla jsem stručně
"Ukaž, já to spravím" řekla mi Izzy
"Jsi už jak moje máma. Ale nespálíš ty věci, když jsi ta víla ohně?"
"U všech všudy Sáro. To si myslíš, že umím jen ohnivá kouzla? Naučila jsem se i levitační. A to jsem si myslela, že ho umím mizerně, ale asi ne tak jako ty" uchichtla se. Říkám, přesně jak moje mamka.
"No jó, moc vtipné. Teď to sprav"
"Kouzelné slůvko" provokovala mě
"Magie"
"Ne"
"Co není na slově magie kouzelného?"
"Není to to správné slovo"
"Kouzla, čarování, bytosti…už nevím"
"Ani jedno"
"Grr, fajn. Prosím"
"No vidíš, že to jde" řekla mi Izzy. Já jí na oplátku poslala sarkastický úsměv. Izzy jenom luskla prsty a všechno byla tam, kde má být. Kouzlo umí mizerně jo?
"Tak, kam že se to půjdem projít?" zeptala jsem se
"Za školou je malé město. Chodila jsem tam minulí rok. Jsou tam kavárny, obchody a dokonce i kino"
"Ooookkkk" přikývla jsem. Vyšly jsme z pokoje a zamířily do toho městečka.