!!! Kontrola a nábor Affs\SB ZDE !!!

Alenka v kraji divů a za zrcadlem

17. srpna 2015 v 20:55 | Babu |  Knížky
Název: Alenka v kraji divů a za zrcadlem a s čím se tam ALenka setkala
Autor: Lewis Caroll
Počet stránek: 206

Alenka v říši divů je dílo anglického matematika a logika Lewise Carrolla, který ji údajně napsal pro malou holčičku Alici Liddellovou. Dílu se dostalo vědecké interpretace a bylo označeno za mimořádné. Sama hlavní postava, neustále ohromená Alenka v bezděčných reakcích na imaginativní svět plný podivuhodných věcí a událostí, Carrollův um logicky svázat absurdum světa v celé šíři a líčená přirozenost i znalost dětského chování, zaručili dílu světové uznání a přerod v klasiku.

Alenka je malá holčička s velkou fantasií, která spadla do králičí díry, když sledovala bílého králíčka s červenýma očima, vestičkou a hodinkami. Dostane se do bláznivé a vzrušující říše divů, kde se setkává se zvláštními bytostmí a zlou červenou královnou, která chce neustále někomu srazit hlavu.

Není snad nikdo, kdo by neznal Alenku, když už ne v knižní podobě, tak aspoň s filmů buď kreslenou od Disney, nebo tu
Burtnovu, nebo snad tu českou hororovou Šmajkmajerovu (myslím že se tak jmenuje :D)...
Poprvé jsem Alenku četla ve třetí třídě, takže je jasné, že jsem to vůbec nechápala. Teďka už to bylo mnohem lepší, ale stejně mi tam pořád hodně věcí unikalo...
Je to takhle, buď si Alenku zamilujete a budete patřiť k těm úplným fanouškům, nebo to vůbec nepochopíte a budete se celou knížku ptát co u toho ten autor bral, protože to nedává vůbec smysl. A pak jsem tu já :D.

Podle mě Alenka není žádná knížka pro děti, teda je, ale ne ta nezjednodušená verze. Musíte číst pomalu, jedno slovo od slova, některé věty třeba aj třikrát, abyste to pochopili. U mě to takhle bylo. Tu první část jsem četla pomalu, musela jsem se na to soustředit, něco jsem četla aj víckrát. Jo, občas jsem si vážně říkala co ten autor v době kdy to psal fetoval, ale když to vezmete z druhé strany, je to vážně úžasné. Mě osobně to vzalo zpátky, když jsem byla ještě dítě, když jsem mluvila na rostliny, mluvila sama se sebou (to občas ještě dělám :D). Znovu mi to připomnělo to, na co jsem od dětství už zapomněla...

Já Alenku miluju, takže ji budu číst znova a znova a znova. Ne každému sedne, s tím musíte počítat, ale mě prostě oslnila :3.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Victoria♥ ~ ultimate-adelaidekane Victoria♥ ~ ultimate-adelaidekane | Web | 19. srpna 2015 v 12:30 | Reagovat

http://ultimate-adelaidekane.blog.cz/1508/zmena-sutaz-o-tricko-reign Menšia zmena dúfam že to nevadí :)

2 Victoria♥ ~ ultimate-adelaidekane Victoria♥ ~ ultimate-adelaidekane | Web | 19. srpna 2015 v 12:34 | Reagovat

[1]: Článok som smazala, súťaž sa predlžuje do 30.8 :D:)

3 Madeline Madeline | Web | 21. srpna 2015 v 8:54 | Reagovat

Tujsem četla a je to nádherná knížka! Miluju ji, škoda, že ji nemám doma. :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama