!!! Kontrola a nábor Affs\SB ZDE !!!

Vampýrská akademie

25. srpna 2015 v 22:38 | Babu |  Knížky
Rychlá recenze bez obrázků (které snad někdy dodám) protože by mi bylo dost blbé dělat recenzi na první díl, kdybych měla přečtený už poslední...A taky proto že píšu z mobilu...:D

Název: Vampýrská akademie
Autor: Richelle Mead
Serie: Vampýrská akademie, 1. díl
Počet stránek: 279

Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů.
Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství…

Lissa a Rose utekly z Akademie a když je po pár letech konečně chytili a odvezly zpátky, začínnají se tam dít vážně divné věci.

Heh, čtu poslední díl, ale recenzuju teprve první :D
No, nejdřív jsem viděla film, než jsem četla knížku, ale film se mi strašně líbil! Tak jsem si řekls, že to aj přečtu. Jsou tam změny oproti filmu, to snad všude, ale celkem mě překvapilo, že tu hlavní linii příběhu tam měli skoro nepozmněněnou. Sice si myslím, že film byl o pár luxusních scén dost ochuzen, ale co už.

Rose byla úžasná hlavní hrdinka. Je sarkastická, vtipná, dost horlivá a občas (většinou) trošku (hodně) agresivní...Ale je dhampýr, tak si to může trochu dovolit.
Lissa je taková milá, ochotná a přátelská...Mám ju ráda...
Christian...je prostě Christian. Mám ho ráda, je takový správný a vtipný!
Dimitrij....já nevím pořád mi nějak nesedí..a nejenom kvůli tomu co dělá v dalších dílech. Je až moc úzkoprsí :D Prostě mám Adriana radši ..Ajaj spoiler ten se vlastně objeví až ve druhém díle :DD
No a Mia...je to sice kráva ale jenom v prvním díle...

Knížka se čte celkem fajn, ale podle mě jsou ty další díly lepší, ale to až příště. Ve většině času se tam něco děje, je to akční a napínavé a když ne, tak je to aspoň vtipné.

Mě se to prostě líbilo, asi víc jak film, ale který film je lepší než knížka?
Prostě naprosto boží serie, lde se upíři nelesknou na sluníčku :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Madeline Madeline | Web | 26. srpna 2015 v 9:35 | Reagovat

Neviděla jsem film a ani to nechtěla, ale vypadá to velice zajímavě. Nedivím se, že se ti to líbilo. :)

2 ShaylaGtfua ShaylaGtfua | E-mail | 12. října 2018 v 1:01 | Reagovat

Absolutně nová aktualizace balíčku SEO / SMM "XRumer 16.0 + XEvil 4.0":
captcha řešení Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
a více než 8400 dalších kategorií captcha,
s nejvyšší přesností (80 až 100%) a nejvyšší rychlostí (100 img za sekundu).
Můžete připojit XEvil 4.0 k nejoblíbenějšímu softwaru SEO / SMM: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke a více než 100 dalších softwarů.

Zájem? Existuje spousta nepřehledných videí o XEvile na YouTube.
Hodně štěstí!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama