!!! Kontrola a nábor Affs\SB ZDE !!!

Selekce

2. října 2015 v 13:30 | Babu |  Knížky
Autor: Kiera Cass
Název: Selekce
Počet stránek: 288
Serie: Selekce, 1. díl

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu.
Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala - a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit.

America žije v 5. kastě. Není nijak bohatá, ale její život jí vyhovuje a má svého přítele Aspena, když jí ale příjde dopis ze Selekce, nadšená není ani trochu. Aspen jí však donutí se do Selekce přihlásit, protože je to životní příležitost. Americu do Selekce, ale vyberou a ona se musí rozloučit s domovem a Aspenem. I když nechce zůstat v královském paláci, musí to udělat pro rodinu, která dostává peníze každý týden z jejího pobytu v paláci. A co když Americu začne přitahovat princ Maxon, než její milovaný Aspen?

Všichni znají Selekci a je jenom málo lidí, kteří ji ještě nečetli. Velké BUM přišlo, protože to plno
lidí přirovnávalo k Hunger Games. Já si to samozřejmě taky chtěla hroznou dobu přečíst, ale na internetu to nebylo k sehnání ve formátu, který jsem potřebovala. Smůla. A pak jsem to našla na Wattpadu, kde to, ale nebylo celé. Hmm. Tak jsem si to tam začala přidávat sama a číst to. Chytrá hlavička :D. Pak jsem to samozřejmě musela smazat kvůli právům, ale stejně.

Přidám se k těm, kterým to připomínalo Hunger Games. Ten moderátor, rebelové a soutěž...akorát ten kdo vypadl nezemřel. Naštěstí je to jenom začátek, pak mi to Hunger Games už skoro nepřipomínalo. Naštestí.
America je celkem milá, sympatická postava. Aspoň v tomhle díle. Je celkem vtipná, snaží se myslet na ostatní a je docela odvážná.
Aspena jsem měla ráda a pak přišel Maxon :D.
Maxon....toš princ. Kdo by ho neměl rád? Je milý, snaží se dělat správnou věc a kdo by nebyl nervózní, když si má z 30 lidí vybrat svou druhou polovičku na celý život?
Nejdřív jsem fandila Aspenovi...a pak Maxonovi. Co k tomu víc říct?
Marlee...O Marlee, mám ju ráda.
Celeste...Je to mrcha. A v tomhle díle jsem ji moc ráda neměla. Ale každá knížka potřebuje mrchu, aspoň malou. Nebo milion nepřítelů. Pak bude dobrá :D.

Není to knížka, kde by se každou stránku něco dělo a kde byste se báli o postavy, protože stejně už u prvného dílu víte, jak to dopadne. ALe je to takové milé, odlehčující, když přečtete 20 knížek, kde se snaží zachránit svět a je to hezky napsané. Čtivě. Vážně hodně čtivě. Znám případy, kdy to lidi přečetly za dvě hodiny. A ani se nedivím.

Je to pro holky, fakt že jo, ale vím i o pár klucích (? :D) kteří ji četli. A i když stejně víte, jak to skončí, stejně si to přečtete dál, protože vás zajímá jaké blbosti America za vyvede, viz. kopnutí Maxona do jeho intimních patrii....

7/10 :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lotta Lotta | Web | 21. října 2015 v 17:52 | Reagovat

Taky jsem to četla, absolutně souhlasím, u mě tahle kniha vážně padla za 2 hodiny. Už se těším na Elitu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama